Слухати

Як подорожують Галичиною на унікальному в світі кораблі "Юрій", відео

14 серпня 2016 - 12:34
В Івано-Франківській області вже чотири роки існує річковий порт, з якого щодня відправляється у плавання Дністром унікальний для України, та й усього світу, кораблик "Юрій"
Як подорожують Галичиною на унікальному в світі кораблі «Юрій», відео / Новини на Громадському радіо

Такі кораблі, як «Юрій» використовуються на річці Місісіпі, зокрема, описані у книжці Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра».

Це унікальний проект українських розобників, створений саме для потреб мілководдя.

Корабель був спроектований науковцями спеціально для мілкої річки Дністер, пише lviv.depo.ua.

Автор корабля львівський винахідник Юрій Шпіцер. 

Робота над корабликом тривала майже чотири роки. Українським конструкторам вдалося створити судно, ідеально пристосоване не лише до подорожей специфічним Дністровським каньйоном, але й – для потреб вибагливих туристів. Він має три каюти, в яких може розміститися десять людей, дві комфортні палуби для засмаги і відпочинку, кухню, душ, туалет. А головне — корабель не хитає під час сплаву.

Більшість туристів замовляють корабель «Юрій» на добу, щоб мати можливість переночувати на воді.

Найпопулярніший маршрут подорожей на добу: Раковець-Незвисько-Монастирок-Возилів-Сокирчин-Набережне-Долина-Раковець (порт «Раковець») – 80 км (перший день). Раковець-(Раковецький замок)-острів Уніж-Раковець (порт «Раковець») – 15 км (другий день).

«Коли ми проектували наш корабель, то брали для прикладу канал Міссісіпі та їхні кораблі. Втім, їхні судна призначені не для мілководних річок, у них по-іншому розташовані колеса – збоку. Наше колесо ж спроектували спеціально для неглибокої річки», – розповів керівник суднобудівельної компанії «Порт Раковець» Володимир Мазур.

Зі Львова у порт «Раковець», розташований у селі з однойменною назвою, Городенківського району Івано-Франківської області, можна дістатися за трохи менше як чотири годин. На території річкового порту є бар, ресторан, туалет, душ, дитячий батут. Якщо туристи не мають власного намету, його можна взяти у компанії туроператора.

За словами екскурсовода Яни Желябіної, яка вже чотири роки водить екскурсії мальовничим Дністровським каньйоном, три доби перебування біля Дністра здатні замінити людині 10 діб біля моря. 

«На Дністрі люди забувають про все, вони просто «відключаються» від роботи, проблем, одноманітного побуту і єднаються з природою. Купаються, рибалять, збирають гриби, готують їжу на багатті… Кожною клітинкою свого тіла вбирають цілюще річкове повітря, настояне на хвої і травах… А засмага за три-чотири дні, проведені у Дністровському каньйоні, значно довше тримається, ніж морська», — розповіла Желябіна. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+