Слухати

Климпуш-Цинцадзе пояснила наслідки запуску е-декларування без сертифікації

15 серпня 2016 - 16:09
Запуск системи електронного декларування за рішенням НАЗК без відповідного сертифікування Держспецзв`язком за своєю природою по суті є дозволом на безкарне приховування доходів
Климпуш-Цинцадзе пояснила наслідки запуску е-декларування без сертифікації / Новини на Громадському радіо

Таку думку висловила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

За її словами, відповідно до антикорупційного законодавства, державні службовці зобов’язані подавати декларацію лише один раз, і повторно ніхто не в праві змусити їх це зробити.

«Таким чином, подавши недостовірну інформацію для декларування до отримання сертифікату (у режимі дослідної експлуатації), особа не буде притягнута до кримінальної відповідальності, оскільки така декларація не може бути належним доказом у суді», - пише Климпуш-Цинцадзе.

«Запуск без відповідного сертифікату системи електронного декларування стане перешкодою в застосовуванні норми законодавства щодо притягнення до відповідальності за неправдиву інформацію», — додає вона.

Вона також зазначила, що «формалізований підхід до питань сертифікації наразі скидається на саботаж процесу електронного декларування, виконання Україною своїх зобов’язань, повноцінної роботи НАЗК, як спеціалізованої установи».

 

Напередодні Євген Черняк, експерт «Transparency International» в ефірі «Громадської хвилі» зазначив, що запуск е-декларування гальмують, щоб приховати статки.

«Я думаю, все ж таки більш правильним рішенням було б не запускати її. З початком роботи системи відкривається віконечко для потрібних людей, які можуть заповнити декларації, формально виконавши свої зобов’язання. Це може потягнути за собою багато судових процесів», — зазначив він.

Він підкреслив, що такі дії дадуть можливість уникнути певним особам кримінальної відповідальності за статтею 366-1 «Декларування недостовірної інформації». 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+