Слухати

Україна платить ЄСВ за кожного взятого на роботу ветерана АТО — офіційно

16 серпня 2016 - 10:42
Держслужба зайнятості компенсує роботодавцям виплати ЄСВ за рік за кожного працевлаштованого на 2 роки ветерана АТО
Україна платить ЄСВ за кожного взятого на роботу ветерана АТО — офіційно / Новини на Громадському радіо

На перше серпня 9 осіб претендують на одну посаду, а чисельність безробітних склала 1 млн 800 тис осіб. Це на 100 тис більше ніж минулого року. Про це під час брифінгу у Києві повідомив в.о. голови Держслужби зайнятості Валерій Ярошенко, передає кореспондентка «Громадського радіо» Марія Зав’ялова. 

За словами Ярошенка, таким чином відсоток безробіття становить 10%, а кількість робочих місць скоротилась у п’ять разів, зокрема з початку війни у два рази. 

Одним з найважливіших питань, яке намагаються вирішити у Держслужбі зайнятості є працевлаштування демобілізованих воїнів АТО. Наприклад, якщо ветерана працевлаштовують строком на два роки, Держслужба сплатить за нього ЄСВ за перший рік роботи.

14 037 465_1 261 544 427 211 403_1 815 754 370_o.jpg

 Валерій Ярошенко  // «Громадське радіо»
Валерій Ярошенко
«Громадське радіо»

Станом на 1 серпня на обліку знаходиться 649 військовослужбовців із зони АТО. Голова Держслужби зайнятості додав, що для роботи з ветеранами планують виділяти окремих спеціалістів, які займатимуться тільки демобілізованими бійцями. Він висловив окрему подяку роботодавцям, які з власного бажання звертаються до центрів зайнятості та просять саме кандидатів з числа бійців АТО.

Крім того, для поранених або тих, хто отримав інвалідність під час бойових дій, є фонд, з якого на отримання освіти, у тому числі вищої, у 14 500 грн. Новою ініціативою став спільний проект із МВС та Херсонською ОДА, до якого планується залучити безробітних з числа колишніх учасників АТО на громадські роботи із допомоги у забезпечення правопорядку. Проект реалізовуватиметься у районах області, які межують із окупованим Кримом, повідомив Ярошенко. 

«Насамперед робота буде забезпечена у Чаплинському, Каланчацькому та Генічес кому районах. Планується залучити до цих робіт понад 100 безробітних». 

За словами Ярошенка, такі безробітні будуть допомагати дільничним поліцейським забезпечувати громадський порядок та проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу. 

Наразі Чаплинський районний центр зайнятості вже видав направлення на цей вид робіт п’ятьом безробітним, з них 4 — учасники АТО, 1 — демобілізований військовослужбовець. Каланчацький районний центр зайнятості видав направлення двом безробітним та підібрав ще чотирьох. Ярошенко повідомив, що протягом січня-липня 2016 у Херсонській області мали статус безробітного 1038 демобілізованих учасників АТО

Диплом вже не є гарантією або перевагою для працевлаштування, розказав Ярошенко. Головним чинником є професійний досвід. За словами Ярошенка, до надання більших можливостей Держслужба зайнятості також долучає міжнародні організації зокрема ООН, а також краудфандінгові кампанії для залучення інвестицій на допомогу та фінансування малого підприємництва.

За словами голови Держслужби зайнятості, у відомстві також проходить скорочення персоналу — апарат піднімають на рівень області, що робить не потрібним низку обслуговуючих робочих місць, зокрема бухгалтера, водія й т.п. Головним здобутком, на думку Ярошенко, є створення порталу Держслужби зайнятості, який мають намір зробити найбільшим ресурсом для працевлаштування українців. 

Валерій Ярошенко зазначає, що найпотрібніші країні представники робітничих професій, також необхідні інженери та досвідчені менеджери. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+