Слухати

У 12 європейських країнах найчастіше помирають від раку

17 серпня 2016 - 11:02
У 12 державах Європи в статистиці смертності намітився перелом — перші позиції відтепер займають онкологічні захворювання
У 12 європейських країнах найчастіше помирають від раку / Новини на Громадському радіо

Нове дослідження, проведене в 12 європейських країнах, показало, що найпоширенішою причиною смерті стали онкологічні захворювання. Принаймні, дані результати є дійсними для жителів досліджених країн. Результати опубліковані в European Heart Journal, передає видання Sience Daily.

Нові дані Всесвітньої організації охорони здоров’я за 2016 рік показали, що в більшості європейських країнах причиною смерті в 45% випадків стають серцево-судинні захворювання. Однак за останні роки в ряді країн досягнуто певний успіх в боротьбі з цими хворобами. Тепер в 12 державах Європи в статистиці смертності намітився перелом — перші позиції займають онкологічні захворювання.

Серед держав, в яких вдалося поліпшити статистику по захворюваннях серця і судин — Бельгія, Данія, Франція, Італія, Люксембург, Нідерланди, Португалія, Словенія, Іспанія, Великобританія, Норвегія і Ізраїль. У цих країнах від раку померло більше чоловіків, ніж від серцево-судинних захворювань. «Жіноча» статистика виглядає інакше: лише в Данії та Ізраїлі рівень захворювань серця і судин серед жінок нижче, ніж онкологія.

Наприклад, у Франції в 2011 році було зафіксовано 92 375 смертей від раку і 64 659 від серцево-судинних захворювань. В Іспанії — 67 711 від раку і 53 487 від захворювань серця і судин. У Великобританії це співвідношення 87 511 і 79 935.

На думку фахівців, ці цифри підкреслюють різний рівень медицини в різних європейських країнах. Всі країни, в яких рак обігнав серцево-судинні захворювання, перебувають в Західній Європі, більшість з них входять в ЄС. Найбільше число смертей від серцево-судинних захворювань, як правило, відзначається в країнах Східної Європи.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+