Слухати

Взимку залишитися без тепла можуть 300 костянтинівських школярів / Новини на Громадському радіо

Взимку залишитися без тепла можуть 300 костянтинівських школярів

17 серпня 2016 - 11:32
У Костянтинівській школі 9 нові котли купили ще у 2012 році. Втім, вони і досі не підключені до системи опалення, чотири роки поспіль стоять на підлозі біля старого котла

Проблема у відсутності грошей на переобладнання старої котельні. Загальна вартість робіт складає 1 млн. 200 тисяч гривень. Першочергово потрібно 700 тисяч. Це вартість документації і робіт з підключення котлів, заміни старої вентиляційної системи.

«На даний час навіть не розроблена проектно-кошторисна документація, щоб доробити цю котельню і запустити ці котли. Ми працюємо над цим, планували до 1 вересня отримати дозвільні документи, але там затримка. Документи треба відправляти на експертизу у Харків, кошторис у Краматорськ. Але ми плануємо завершити цю роботу і отримати дозвільні документи», — говорить начальник Костянтинівського управління освіти Ольга Барабаш.

Ця шкільна котельня опалює школу на 300 учнів і дитсадок, що поряд. Навесні котли вимкнули раніше, бо вже вони не працювали, а дітей відпустили на додаткові канікули. Складніша ситуація з дитсадком, у ньому майже 100 малюків, канікул там немає.

«Старий котел фактично не працює, дітей відпустили раніше на канікули. Були моменти, що вони мерзли. Ми хвилюємося, щоб питання вирішилося швидше, бо скоро зима. У нас не лише діти у школі, ще від нас залежить дитячий садок», — розповідає завгосп школи Людмила Половко. 

Про дану проблему знає  місцева влада. Секретар Юрій Разумний відверто каже: грошей на усі освітні заклади не вистачає, на проект по цій школі дали 70 тисяч гривень, на самі роботи 700 тисяч проситимуть в області. Хоча як запасний варіант розглядають і запуск старого котла.

«З міського бюджету оплачено аванс на підготовку проекту з модернізації цієї котельні. Нами зроблена заявка в обладміністрацію на суму у 700 тисяч гривень. Але ми прогнозуємо ще наладку старих котлів, щоб не зірвати опалювальний сезон і цього року школа була з теплом», — говорить секретар Костянтинівської міської ради Юрій Разумний.

Наразі по закладах освіти завершують приготування до нового навчального року, завгосп 9 школи запевняє: старий котел ніхто влітку навіть не оглядав, тож питання про його запуск дуже сумнівне.

Наталя Поколенко з Донеччини для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+