Слухати

У Києві згідно декомунізації зносять барельєф в Українському домі

18 серпня 2016 - 14:14
Співробітник Українського кризового медіа-центру скаржиться, що демонтажники не пред'явили жодних дозволів-документів
У Києві згідно декомунізації зносять барельєф в Українському домі  / Новини на Громадському радіо

18 серпня в Українському домі в рамках декомунізації, не пред’являючи документи-дозволи тощо, проводиться знищення барельєфів. Про це «Громадському радіо» повідомив куратор Мистецького напрямку Українського кризового медіа-центру Леонід Марущак.

«Просимо максимального шейру та допомоги ЗМІ у висвітленні питання», — зазначає він і публікує фото та відео. 

Культуролог Владислава Осьмак зазначає в соцмережі, що у переліку об’єктів, що підлягають демонтажу (на сайті Українського інституту національної пам’яті) барельєфів з Укрдому немає. 

«Питання також щодо пам’яткоохоронного статусу будівлі та барельєфів. Чиновники-пам’яткоохоронці, з якими я вже поговорила, інформацією щодо цього не володіють.
Питання порушення цілісності архітектурного об’єкта та публічного простору. Питання виконання закону за рахунок порушення іншого закону. Ті самі граблі. Той самий переляк — надто у період підготовки до Дня Незалежності», — зазначила вона.

Журналістка Катерина Ботанова розповіла, що ситуацію прокоментував директор Укрдому.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+