Слухати

Діти учасників АТО та переселенців безкоштовно відпочивають в Угорщині

19 серпня 2016 - 14:01
Майже 1,5 тисячі дітей побували на відпочинку в Угорщині за спеціальною програмою України та Угорської республіки
Діти учасників АТО та переселенців безкоштовно відпочивають в Угорщині / Новини на Громадському радіо

Це переважно діти учасників антитерористичної операції, вимушені переселенці та мешканці так званої сірої зони. Співпраця між Україною та Угорською республікою в рамках проекту «Діти за мир в усьому світі» розпочалася ще минулого року, передає кореспондентка «Громадського радіо» з Ужгорода.

za_myt_-_podorozh.jpg

За мить почнеться подорож // «Громадське радіо»
За мить почнеться подорож
«Громадське радіо»

Навесні більше ста маленьких українців побували на аудієнції у Папи Римського та отримали його благословення, повідомив президент Державного самоврядування українців в Угорщині Юрій Кравченко.

«В минулому році було особливо критично. Це пішли біженці, Потім були активні бої, багато загинуло наших воїнів. І угорський уряд вирішив таким чином допомогти угорським діточкам, що запросить в угорський табір. В цьому році, продовжуючи цю традицію, угорський уряд виділив кошти на відпочинок наших діток у таборі на Валенце. Це дітки, в першу чергу, воїнів АТО (звісно, що і загиблих, і тих, хто воює в АТО), дітки біженців. Вони збираються по всій Україні», — зазначив він.

Тато восьмирічної Лілії Сусловець з Ужгорода — службовець 128 гірсько-піхотної бригади. Дівчинка уже повернулася з відпочинку і поділилася своїми враженнями зі слухачами «Громадського радіо».

«У мене там були друзі. Мені дуже там сподобалося, особливо, як нас годували смачно, як ми купалися. Я купалася в озері, там кораблі плавають», — говорить дівчинка.

nadiya_suslovec_z_donkoyu_liliyeyu.jpg

Лілія та Надія Сусловець // «Громадське радіо»
Лілія та Надія Сусловець
«Громадське радіо»

Мама Лілії — Надія Сусловець — розповіла, що для дитини дуже важливо не просто відпочити, але й відволіктися від подій, пов’язаних з АТО.

«Ну, вона питає, як там наш тато, де він. Бувало, що ми казали, що він поїхав у відрядження. Одразу ми не говорили, що він там. Вона дуже любить свого тата. Дуже любить. Переживає теж. Чекає з нетерпінням, коли приїде», — розповідає мама.

Почесний консул Угорщини в Івано-Франківську Василь Вишиванюк зазначив, що з дітьми працюють психологи. А це, враховуючи, які категорії дітей оздоровлюються в цих таборах першочергово, має неабияке значення.

«В кожній групі з дітьми також їздять психологи. Ці психологи — це студенти-п’ятокурсники Прикарпатського університету, котрі пройшли навчання (три місяці пройшли навчання на „посттравматична реабілітація“). І ці студенти зараз займаються також і посттравматичною реабілітацією дітей. І діти їдуть туди (я бачу, бо я їх постійно проводжаю), і потім бачу, коли їх зустрічаю, — то зовсім інші діти приїжджають. Вони взагалі вже відкритіші, спілкуються, усміхаються», — запевнив Василь Вишиванюк.

pered_vidyizdom_dity_pryvitaly_predstavnykiv_konsulstva_z_yuvileyem.jpg

Перед від’їздом діти привітали представників консульства з ювілеєм // «Громадське радіо»
Перед від’їздом діти привітали представників консульства з ювілеєм
«Громадське радіо»

Чергова зміна, — 88 дітей, — поїхали в Угорщину в день святкування 25-річчя Генерального консульства Угорської республіки в Ужгороді. І вже найближчої суботи, 20 серпня, на відпочинок відправляться ще півсотні українських дітей.

na_vidpochynku_v_ugorshchyni.jpg

На відпочинку в Угорщині // «Громадське радіо»
На відпочинку в Угорщині
«Громадське радіо»

Ольга Павлова, Ужгород, «Громадське радіо»

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+