Слухати

Де в Україні знаходиться єдиний діючий вулкан? Фото

20 серпня 2016 - 13:35
Грязевий вулкан у села Старуня - унікальна пам’ятка природи, аналогів якій немає в Україні
Де в Україні знаходиться єдиний діючий вулкан? Фото / Новини на Громадському радіо

Розміщена вона на лівому березі річки Великий Луковець за селом Старуня, Богородчанського р-ну, Івано-Франківської обл. і займає площу 60 га.

vulkan1.jpg

Вулкан // Vasyl Fitsak
Вулкан
Vasyl Fitsak

У кінці ХІХ – першій пол. ХХ ст. тут діяли озокеритні копальні, в процесі розробки яких у 1907 та 1929 роках знайшли добре збережені в торфово-озокеритних відкладах туші мамонта, волосатого носорога, оленів, що існували на цих теренах понад 25 тисяч років тому.

Геологічні породи в цьому місці створюють складний тектонічний злам і, напевно, тому у 1977 р. після землетрусу в Румунії тут з’явився вулкан.

Висота його конусу на той час сягала 2 м, а грязеві потоки, до складу яких входила нафта і озокерит, розтеклися на 50-60 м.

Сьогодні вулкан нагадує грязєву пляму, що має біля 10 кратерів, які виділяють газ (метан, етан), воду, глинисту пульпу, інколи нафту або її складники.

Біля Старунського вулкану наявні озокерит, джерела прісної та 5 типів мінеральних вод.

Унікальність «Старуні» полягає в тому, що тут на невеликій території зосереджені надзвичайно зближені і взаємозв’язані процеси, які зазвичай існують в різних частинах світу.

 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+