Слухати

Популярні серед туристів одеські катакомби заливають нечистотами, відео

20 серпня 2016 - 18:00
Селяни зливають нечистоти у катакомби через відсутність нормальної каналізації
Популярні серед туристів одеські катакомби заливають нечистотами, відео / Новини на Громадському радіо

Одеські катакомби, що претендують на потрапляння до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, затоплюють нечистоти. Каналізаційні врізки, що скидають відходи в підземелля, з’являються чи не кожен місяць. За підрахунками спеціалістів, зараз їх майже півтисячі, повідомляє «5 канал».

Ще кілька місяців тому одеські дігери водили сюди туристів та влаштовували змагання зі спортивного орієнтування в лабіринтах. Тепер же пройти тут майже неможливо через сморід і тонни нечистот, що зливають сюди мешканці села Нерубайське через самовільно вирізані труби.

Нерубайські катакомби претендують на потрапляння до списку ЮНЕСКО. Їхню окрему ділянку визнали найвідвідуванішим підземним об’єктом у світі, зазначається у сюжеті. Спелеологи твердять – якщо не ліквідувати усі врізки, про ЮНЕСКО можна забути.

Місцеві депутати кажуть, що селяни зливають нечистоти у катакомби через відсутність нормальної каналізації. А на її будівництво не вистачає коштів.  

Село Нерубайське розташоване над системою підземних ходів. Затоплення тунелів нечистотами може спровокувати зсуви, кажуть екологи. А це вже — загроза для людських будинків.

Загальна довжина одеських катакомб становить понад 2 тисячі кілометрів. Яка частина лабіринту вже затоплена нечистотами, ніхто зараз не знає, адже дістатися до таких районів украй складно. І ситуація лише погіршується, кажуть екологи.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+