Слухати

Податкові канікули можна буде використовувати для зловживань — експерт

22 серпня 2016 - 14:13
Експерт зазначає, що якщо ввести податкові канікули, то треба відокремити тих, хто імітує малий бізнес
Податкові канікули можна буде використовувати для зловживань — експерт  / Новини на Громадському радіо

Міністр фінансів Олександр Данилюк розповів про ініціативу ввести 5-річні канікули у сплаті податку на прибуток для підприємств малого бізнесу з оборотом до 3-х мільйонів гривень.

Експерти вважають, що цю пільгу можна буде використовувати для зловживань. Про це у ефірі «Громадського радіо» заявив експерт з питань податкової політики Юрій Федчишин.

«Надходження від податку на прибуток здійснюються переважно від великих підприємств, тому безпосередньо цей податок не вплине на надходження до бюджету, якщо ввести податкові канікули для малого бізнесу. Цю пільгу можна використовувати для зловживань. Сам податок на прибуток у нас є дуже дискредитаційним. Дуже багато залишається на тлумачення бухгалтера або податкового аудитора. 98% доходів в Україні відноситься до витрат. Підприємство шукає будь-який привід, щоб занести дохід до витрат і не сплачувати податок», — розповів експерт. 

За його словами, якщо ввести податкові канікули, то треба відокремити тих, хто імітує малий бізнес.

«Податки не є першою причиною для того, щоб іти в тінь. Іноді для бізнесу також важливим аспектом є незахищеність. Вони краще триматимуть гроші за кордоном або в мішках. Важливо, щоб підтримували реально малий бізнес. Податок на прибуток ще називають переговорним. Бізнес майже все відносить до витрат, а потім веде переговори з податковою про те, скільки він заплатить, щоб у нього не було проблем», — додав аналітик. 

Всю розмову можна прослухати і прочитати за посиланням.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+