Слухати

У Рівному вперше пройде міжнародний кінофестиваль / Новини на Громадському радіо

У Рівному вперше пройде міжнародний кінофестиваль

22 серпня 2016 - 09:48
Міжнародний кінофестиваль «Місто Мрії» триватиме упродовж п’яти днів — від 24 по 28 серпня. У рамках фестивалю відбудеться світова прем’єра фільму «Осінні спогади»

Серед фільмів, які можна буде подивитись у рамках фестивалю, як документальне, так і ігрове кіно, анімаційні фільми. Представлені й короткометражки, і повний метр. Розповів директор фестивалю Віктор Булига у ефірі програми «Ранкова хвиля». 

Віктор Булига: Це перший міжнародний кінофестиваль. До цього у нас проходив фестиваль аматорського кіно декілька років тому. Зараз у нас представлена як міжнародна, так і національна програма. Глядачі можуть вибрати на свій смак.  

Ольга Веснянка: Зазвичай кінофестиваль — захід з призами, журі. Чи у вас це просто серія цікавих показів?

Віктор Булига: Ми дотримуємось усіх правил. У нас дві групи журі. Одні члени будуть оцінювати ігрові фільми. Інші — документальні та анімаційні. Голова першого складу журі — Ахтем Сеітаблаєв, також буде Віктор Вілгелм (Чехія), Алі Мусаві (Іран). Очолює другий склад Вікторія Левинська (Німеччина). Буде також Дмитро Лінартович, Ілля Свідлер та Андрій Бабік, а двоє членів журі з Білорусі.

Ольга Веснянка: А які українські фільми будуть у програмі?

Віктор Булига: У нас здебільшого короткометражні українські фільми, є повнометражний фільм «Політ золотої мушки». Він у міжнародній програмі.

Василь Шандро: Чи будуть фільми, пов’язані з російсько-українською війною?

Віктор Булига: Так. Буде фільм Костянтина Кляцкіна: «Крим: як це було». Буде декілька українських документальних фільмів про АТО.

У нас невипадково присутній Віктор Вілгелм. Після урочистого відкриття відбудеться світова прем’єра фільму, який спільно зняли кінематографісти з Ірану, Чехії, України. Це фільм «Осінні спогади». У світовий прокат він виходить вкінці вересня, а у нас — 24 серпня.

Василь Шандро: Скільки днів триватиме фестиваль?

Віктор Булига: Від Дня Незалежності 24 серпня по 28 серпня (28 у нас День міста).  Вартість квитків — 20 гривень. Події відбуватимуться у кінотеатрі «Ера» та «Кінопалац Україна». Співорганізатором є виконавчий комітет Рівненської міської ради. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+