Слухати

Кримські татари повинні сурмити на весь світ про те, що твориться в Криму - дочка Умерова

23 серпня 2016 - 15:18
Адвокат Ільмі Умерова Микола Полозов зазначає, що судових процесів над кримськими татарами мають піддаватися публічному розголосу
Кримські татари повинні сурмити на весь світ про те, що твориться в Криму - дочка Умерова / Новини на Громадському радіо

Айше Умерова — дочка заступника голови Меджлісу кримських татар Ільмі Умерова, якого в Криму судять за «сепаратизм», впевнена, що події, які відбуваються зараз в Криму щодо кримськотатарського населення потребують якомога більшого розголосу у світі.

Про це вона сказала 22 серпня, коли у будинку її батька в Бахчисараї проходив молебень (дуа) по зниклим без вести і ув’язненим кримським татарам, передає Крим.Реаліі.

«На жаль, багато хто обирає таку позицію, що ми замовкнемо, ми не будемо нічого робити, ми будемо тихо стояти на своїй позиції і думають, це їх врятує. Я неактивний, я далекий від Меджлісу, значить, мені нічого не буде. Але такого немає. Вони придумали собі ворога — це кримські татари і всіляко борються з нами. Тому мовчати я не бачу сенсу. Це не допоможе. Потрібно сурмити на весь світ, щоб весь світ знав, що тут відбувається і просто перестати мовчати», — впевнена дівчина.

Айше Умерова також зазначила, що кримські татари в умовах анексії можуть збиратися без наслідків переслідування з боку російських силовиків лише на молебні, весілля і похорон.

«Насправді, зараз, це, напевно, єдине місце, де ми ще можемо зібратися. Це молебні — дуа, це весілля, це похорон, де ще поки кримські татари можуть зібратися в кількості більше трьох людей, не отримавши якесь покарання», — сказала Айше Умерова.

Про публічний розголос судових процесів над кримськими татарами заявляє і адвокат Ільмі Умерова Микола Полозов.

22 серпня поруч з будинком заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, якого російська влада в Криму насильно утримують в стаціонарі для психіатричної експертизи, пройшов молебень, який зібрав, за інформацією родичів Умерова, більше тисячі людей. Очевидці кажуть про 500 присутніх.

Російська ФСБ порушила кримінальну справу стосовно Ільмі Умерова за статтею «сепаратизм» в травні цього року. «Прокурор» Криму Наталія Поклонська пояснила це тим, що, він, за її словами, закликав до порушення територіальної цілісності Росії в ефірі українського телеканалу АТR.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+