Слухати

Люди готові навіть на повернення в Україну, - бойовик "ЛНР"

24 серпня 2016 - 13:10
Росіянин, який воює на боці бойовиків "ЛНР", розповідає про те, що люди на непідконтрольних територіях втомились від війни і готові навіть повернутись до складу України
Люди готові навіть на повернення в Україну, - бойовик «ЛНР» / Новини на Громадському радіо

«Серед місцевого населення різні настрої. Вони вже не чекають, що їх приймуть до складу Росії. Не вірять вони і у визнання незалежності. Будь-яку підтримку з боку Росії, наприклад ту ж гуманітарну продукцію, місцеві жителі в руки вже давно не отримують. Гуманітарні конвої в республіку приходять, але їх вміст тут же розходиться по прилавках магазинів. Багато місцевих жителів, втомились від війни і хочуть, щоб скоріше її припинили, готові навіть на повернення в Україну. Влада, природно, боїться такого результату, тому що в кращому випадку їм світить українська в’язниця, а в гіршому — самі розумієте», — розповів бойовик на ім’я Максим і інтерв’ю gazeta.ru.

Він зазначає, що під час активної фази бойових дій, місцеве населення підтримувало бойовиків. Коли ж почав діяти режим перемир’я і діє досить довго, люди у своїх проблемах звинувачують бойовиків.

На запитання про рівень життя в «республіці» Максим відповідає:

«Я, чесно, до сих пір не розумію, як люди там виживають, де працюють, звідки беруть гроші».

Він наводить приклад. Одна його знайома медсестра з Луганська отримує зарплату 3 тисячі рублів. А ціни, говорить бойовик, там близькі до московських. Зарплатня військовослужбовців від 15 тисяч рублів. це у рядового.  При цьому він зазначає, що будь-якої соціальної підтримки від «влади» там не існує, пораненим і сім’ям загиблих відшкодування не виплачується. Родичі ховали загиблих під час бойових дій за свої гроші.

Бойовик зазначає, що у складі «народної мідіції «ЛНР» він зустрічав іноземців. Це були громадяни Латвії, Польщі, Австрії, США, Сербії та Шотландії. На запитання журналіста: «З яких міркувань ці люди приїхали воювати на Донбас?», Максим зазначив, що це переважно ті, у кого великий борг по аліментах, або це колишні військові, які не уявляють своє життя без війни.

В той же час росіянин зазначив, що за час свого перебування на захопленій території він не зустрів кадрових російських військових.

Щодо військової техніки, говорить, бойовик, то багато поламаної, застарілої. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+