Слухати

«Громадське радіо» презентувало стратегію мовлення до 2020 року

25 серпня 2016 - 15:53
Команда «Громадського радіо» створила стратегію мовлення радіостанції до 2020 ріку. Стратегічними пріоритетами радіо є шість наступних:
«Громадське радіо» презентувало стратегію мовлення до 2020 року / Новини на Громадському радіо

1. Сприяти становленню суспільного мовлення в Україні.

2. Досягти самоокупності та сталого фінансування.

3. Стати технологічно доступним (передовим у технологіях) суспільним мовником для 95% населення українців.

4. Покращити якість контенту у трьох напрямках ГР: соціально-політичний, культура та просвітництво (популярна наука, правознавство, історія, світ тощо). 

5. Розширити аудиторію та утримувати/залучати існуючу. 

6. Запровадити ефективне управління ГР.

Презентація Стратегії радіо відбулася три роки потому, як 24 серпня 2013 року світ побачив перший подкаст Громадського радіо. Це було інтерв’ю в програмі Сергія Андрушка «Кабінет» із Леонідом Кравчуком. Тоді команда Громадського радіо ледве-ледве налічувала 10 людей.

Із маленького подкаст-радіо «Громадське радіо» перетворилося на потужну мережу із розвиненим мовленням у Києві та на Донбасі.

«Громадське радіо» розпочинали створювати і створюють журналісти, які свого часу відмовилися закривати очі на цензуру, нечесну «редакційну політику» чи непрозорі схеми власності медіа. Нашим головним пріоритетом, як журналістів так і активних громадян, було і залишається сприяння створенню суспільного мовлення. До 2020 року ми маємо намір розбудувати успішну мультимедійну платформу, яка має забезпечити доступ до наших програм для 95% українських громадян. При цьому ми готові діяти як окремо/незалежно від системи Суспільного мовлення, так і у партнерстві з іншими громадськими мовниками, або і як частина державного суспільного мовлення (“4-а кнопка”, канал Суспільного радіо). Ми хочемо досягти своєї мети за допомогою лобіювання відповідних законів та налагодженню партнерства»,  — повідомив Андрій Куликов, Голова правління «Громадського радіо».

«Щоби досягти самоокупності та сталого фінансування «Громадське радіо» має намір винайти та запровадити бізнес-модель громадського мовника, яку на наступні 5-10 років будуть підтримувати донори, громадськість, корпоративні спонсори, рекламодавці та спецпроекти, як онлайн, так і офлайн», виклав другий стратегічний пріоритет Олександр Бузюк, директор  ПГО ТРК «Громадське радіо».

Він також повідомив, що восени цього року радіо має намір поставити передавачі у м. Дніпро та м. Шпола (Черкаської області) і вже в жовтні-листопаді розпочати там мовити.

Водночас, сказав Олександр Бузюк, «Громадське радіо» з початку року намагається отримати частоти для мовлення на Донбасі, однак безрезультатно. Для ефективного мовлення радіо потребує частот у Сєверодонецьку, Костянтинівці і Маріуполі. Однак державні органи досі зволікають з наданням частот.

Третій пріоритет стратегії радіо виклав Кирило Лукеренко, головний редактор «Громадського радіо»: «Ми прагнемо Стати технологічно доступним (передовим у технологіях) суспільним мовником для 95% населення України. Ми хочемо отримати FM частоти в обласних центрах у довготерміновій перспективі, продовжити роботу з УКХ частотами у короткостроковій перспективі. Розвивати веб-мовлення та готуватися до появи мовлення на більш досконалих мобільних платформах ⅘G. Ми вже встигли втілити перші кроки: розвиваємо інтернет-мовлення на сайті, транслюємо відео версію наших ефірів у соціальних мережах та плануємо розробити мобільні додатки для смартфонів».

Також Кирило Лукеренко повідомив, що іще одним пріоритетом є розвиток аудиторії. «Громадське радіо» повинне розширювати аудиторію та утримувати/залучати існуючу. Воно прагне привабити ширшу аудиторію, на веб-сайті, радіо та у соціальних мережах, щоби до 2020 року мати змогу дійти до кожного громадянина України.

Наступним пріоритетом стане поліпшення якості контенту у трьох напрямках ГР: соціально-політичний, культура та просвітництво (популярна наука, правознавство, історія, світ тощо). Про це повідомила Ірина Славінська, — редакторка програм “Ранкова Хвиля” та “Громадська Хвиля” та ведуча прямо-ефірних програм “Громадського радіо”: «Ми прагнемо й надалі надавати корисну і зрозумілу інформацію нашій аудиторії, допомагати людям не тільки слухати і думати, а й жити. Ми воліємо поєднувати глибину та лонг-ріди Громадського радіо із новими темами та формами подачі матеріалів, які б були більш легкими для сприйняття. Головне наше завдання на майбутнє -  впроваджувати нову роль журналіста, який створює майданчик для вирішення нагальних питань та конфліктів».

Петро Кошуков, Директор з розвитку, розказав про шостий стратегічний пріоритет розвитку радіо, тобто посилення ефективного управління ГР. Він процитував документ: «Ми прагнемо досягти: більш сфокусованої і чіткої роботи команди, коли кожна людина має чітко окреслені сфери відповідальності та досягає встановлених цілей, не робить все, а має заданий напрямок і виконує його. Команда працює злагоджено і завжди готова до перетворень (якщо цього потребуватимуть обставини, можливості грантодавців, спонсорів, рекламодавців)».

 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+