Слухати

Загроза наступних землетрусів у Італії залишається

25 серпня 2016 - 10:12
О п’ятій ранку в Італії відбувся ще один поштовх силою 4,5 бала. Про це в ефірі «Громадського Радіо» повідомив Олесь Городецький, голова Християнського товариства українців в Італії
Загроза наступних землетрусів у Італії залишається / Новини на Громадському радіо

Ірина Соломко: Наскільки активно ведуться рятувальні роботи та скільки осіб ще може знаходитися під завалами?

Олесь Городецький: Кількість збільшилась до 247 загиблих. І це ще не остаточне число. Рятувальні роботи йдуть повним ходом. Але мав місце ще один поштовх о п’ятій ранку (4,5 бали).

zemletru_v_italiyi.jpg

Наслідки землетрусу в Італії // Громадське радіо
Наслідки землетрусу в Італії
Громадське радіо

Ірина Соломко: Скільки людей опинилося у зоні ураження?

Олесь Городецький: Містечка невеликі, там було багато відпочиваючих. Було звернення мера, щоб ті, хто може поїхати додому, зробили це. Місцевим органам влади важко тримати все в своїх руках.

Ірина Соломко: Чи справляється влада з потоком людей?

Олесь Городецький: В Італії система допомоги у зонах стихійного лиха надзвичайно ефективна. Одразу будують палатки, ставлять розкладні містечка, де можуть приймати людей. Є вода, ліки та все необхідне. Вчора ми цікавилися, чи нема серед жертв українців, такої інформації не було. Наша дипломатична служба спрацювала досить ефективно. Одразу були відкриті «гарячі лінії».

Любомир Ференс: Сила ударів була 6,4, але говорять, що могла бути ще більше.

Олесь Городецький: Існує точка зору, що сила землетрусу була меншою через не дуже високу глибину епіцентрів. Хоча думок дуже багато.

Любомир Ференс: Скільки ще залишилося людей під завалами? Скільки завалів розібрали?

Олесь Городецький: Мова йде про туристичні зони, де важко передбачити, кількість людей. З другого боку, йдеться і про маленькі містечка. Нема повної інформації про тих осіб, які там перебували у той час. Нові жахливі випадки жертв час від часу виходять в інформаційне поле: багато випадків дітей 18 місяців, 4 років.

Любомир Ференс: Чи передбачаються наступні поштовхи?

Олесь Городецький: Кількість поштовхів дуже велика, вони різної сили. Сейсмічна ситуація є непостійною. Вчора експерти заявляли, що може бути продовження. Землетрус не закінчується. Це викликає найбільший страх людей. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+