Слухати

Жителям Маріуполя подарували сучасні книжки на суму більш ніж 100 000 грн / Новини на Громадському радіо

Жителям Маріуполя подарували сучасні книжки на суму більш ніж 100 000 грн

27 серпня 2016 - 11:02
У бібліотеку Маріуполя передали 1650 нових українських книг. Всі вони були надруковані після 2013 року

Серед книжок, переданих маріупольській бібліотеці, «Колгосп тварин» Джорджа Орвела, «Аеропорт» Сергія Лойка, «Історія України-Русі» Миколи Аркаса та навіть перший український переклад Корану. 

За інформацією заступника директора бібліотеки Наталії Кудінової, книг виданих за останні три роки, раніше в бібліотеці було тільки 5%. Письменник Сергій Жадан, який брав участь у передачі книг, вважає цей проект дуже своєчасним. 

«Місцеві бібліотеки в багатьох містечках і навіть таких великих, як Маріуполь, містах Донбасу виконують функції книгарень.  В нас з розповсюдженням книг велика проблема . Нові книжки майже нікуди не потрапляють окрім великих міст. І єдина можливість їх прочитати – лише через місцеву бібліотеку». 

Поетеса Галина Крук каже, що поезія в Україні досі існує переважно в усній традиції, і попит на книжки зазвичай з’являється тільки після зустрічі з автором.

«Бібліотека є таким середовищем, куди людина приходить не тільки за рекомендованою комерційною книжкою, але і за книжкою, яку хочеться почитати і без цієї комерційної складовой. Я, як письменник завжди готова приїхати і зустрітися із читачами, наскільки дозволяє мій  час». 

Передача книг відбулася в рамках проекту «Жива сучасна бібліотека», який реалізує благодійний фонд «Бібліотечна країна». В рамках цієї ініціативи представники 18 видавництв дарують свої книги бібліотекам на Сході України.

Іван Синєпалов, «Громадське радіо», Маріуполь 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+