Слухати

Гроші на будівництво житла для переселенців в Слов'янську можуть повернути ЄС

28 серпня 2016 - 11:36
Вже рік тут не можуть знайти підрядника, щоб розпочати реконструкцію визначених гуртожитків
Гроші на будівництво житла для переселенців в Слов’янську можуть повернути ЄС / Новини на Громадському радіо

Торги на реалізацію проекту «Житло для переселенців» в Слов’янську були проведені вже три рази. І жоден з тендерів не став успішним.

Плани на реконструкцію двох гуртожитків Слов’янська — по вулиці Світлодарську (Чубаря), 28-а і Вокзальній (Свердлова), 8 не можуть реалізуватися протягом вже більше року.

vokzalna.jpg

Гуртожиток на вулиці Вокзальній // Діловий Слов'янськ
Гуртожиток на вулиці Вокзальній
Діловий Слов’янськ

svitlodarska.jpg

Гуртожиток на вулиці Світлодарській // Діловий Слов'янськ
Гуртожиток на вулиці Світлодарській
Діловий Слов’янськ

Спочатку, за словами заступника міського голови Слов’янська Ігоря Шаповалова, підприємство Держбудекспертиза затримало проведення процедури на 11 місяців, замість 1 місяця, відведеного законом. Пізніше проблемою став пошук компанії-підрядника, пише Діловий Слов’янськ.

Коли тендерна процедура проводилася за старим законом, за словами заступника міського голови, без використання системи PROZORRO, реєструвалося по 11 компаній по кожному гуртожитку бажаючих взяти участь в торгах.

Тепер в системі електронних закупівель не набирається і двох необхідних учасників.

«Якщо раніше ми називали приблизну вартість робіт, — розповідає Ігор Шаповалов, — то перемогти могла і пропозиція вище заявленого замовником, якщо воно нижче інших пропозицій. PROZORRO ж дозволяє йти тільки на зниження».

Відмова брати участь в електронних торгах, за словами заступника міського голови, будівельні компанії аргументують тим, що вартість робіт, згідно з експертизою, занижена майже на 20%.

«Працювати в збиток, природно, ніхто не хоче», — додає чиновник.

Виходів з цієї ситуації, за словами заступника міського голови, може бути всього два, і жоден з них не буде позитивним для Слов’янська.

Міська рада має або звертатися на повторну експертизу, або повертати гроші Європейського Союзу і шукати інші джерела фінансування.

Загальна сума реконструкції двох гуртожитків у Слов’янську оцінюється приблизно в 13 мільйонів гривень.

Остання тендерна процедура в системі електронних закупівель PROZORRO була відхилена 21 серпня по причині подачі всього 1 заявки.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+