Слухати

Львів’ян та киян навчатимуть відповідального батьківства і безпеці дітей

30 серпня 2016 - 17:46
У Львові стартувала навчальна програма «Відповідальні батьки»
Львів’ян та киян навчатимуть відповідального батьківства і безпеці дітей / Новини на Громадському радіо

В Україні в ДТП щомісяця гине майже 1 клас дітей, щороку — близько 4000 людей (майже як ціле село), і здебільшого — це діти та молодь. Аби врешті решт змінити цю жахливу статистику в Україні запустилася загальнонаціональна навчальна програма «Відповідальні батьки», ініційована Національною програмою з попередження дорожньо-транспортного травматизму дітей та молоді Traffic Challenge.

Проект стартував зі Львова, адже, за статистикою, Львівська область є одним із проблематичних регіонів за рівнем загибелі у ДТП і дітей, і дорослих. 

14 159 780_1 088 399 151 197 090_1 604 575 558_n.jpg

Презентація проекту // «Громадське радіо»
Презентація проекту
«Громадське радіо»

«Протягом першого півріччя 2016 року на дорогах Львова вже загинули двоє дітей. Високий рівень травматизму серед дітей у цьому місті спонукав фахівців почати активніше працювати з дітьми у сфері безпеки дорожнього руху. За цей час вдалося зменшити вдвічі кількість смертельних випадків від дорожньо-транспортного травматизму», — розповів головний педіатр Львова Богдан Остальський.

Програма «Відповідальні батьки» взялася навчати БДР саме дорослих. І в першу чергу майбутніх та молодих батьків. Адже батьки — є прикладом для дітей та основним джерелом пізнання світу, вони мають в першу чергу демонструвати правильну модель поведінки на дорозі, знати правила дорожньої безпеки та передавати свої знання дітям.

У межах проекту молодим батькам та парам, які лише готуються стати батьками розповідатимуть: як вберегти дитину від ДТП, як правильно убезпечити її (де найбезпечніше в машині, з якою швидкістю вилітає подушка безпеки і чому вона може вбити того, хто нехтує пасками тощо, за скільки метрів видно світло відбивні елементи), як навчити дитину правильно поводитись на дорозі, тренувати увагу та окомір, як використовувати дитячі крісла в автомобілях, які найнебезпечніші ризики кермування для вагітних, які психологічні пастки готує дорога для дітей батьків тощо, а також як правильно надати невідкладну допомогу дітям будь-якого віку у разі ДТП.

У Львові, як і в усій країні при жіночих консультаціях та пологових будинках діють школи відповідального батьківства. Тепер до питань підготовки до материнства додасться ще курс попередження дорожньо-транспортного травматизму.

«Вже в вересні заплановані тренінги для медичних працівників жіночих консультацій і сімейних лікарів, за допомогою яких ми звертатимемо увагу на попередження дорожньо-транспортного травматизму», — каже Богдан Остальський.
А вже 15 та 16 вересня у Львові пройдуть курси для тренерів з безпеки дорожнього руху, поліцейських, медиків та соціальних працівників.

Наступною областю впровадження програми „Відповідальні батьки“ — є Київська.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+