Слухати

Сімферопольське СІЗО обмежило передачу ліків в'язням — дружина Чийгоза

31 серпня 2016 - 12:01
Тепер ув'язнені вимушені терпіти біль, поки їхні родичі не дістануть направлення від лікаря і сертифікат якості на пігулки
Сімферопольське СІЗО обмежило передачу ліків в’язням — дружина Чийгоза / Новини на Громадському радіо

Кримські пенітенціарники ускладнили систему передач ліків для бранців. Тепер ув’язнені вимушені терпіти біль, поки їхні родичі не дістануть направлення від лікаря і сертифікат якості на пігулки, передає кореспондент «Громадського радіо».

Передавати ліки в’язням Сімферопольського СІЗО стало значно складніше. Тепер окрім рецепту лікаря і чеку з аптеки працівники пенітенціарної служби вимагають від родичів — сертифікат якості на препарат і направлення від лікаря. Цю інформацію “Громадському радіо” підтвердила дружина політв’язня Ахтема Чийгоза Ельміра Аблялімова.

У находящегося в СИЗО человека там заболел зуб. И там СИЗО не имеет стоматолога-врача, но какие-то элементарные обезболивающие передать — уже составляет определенную проблему. Потому что какой врач напишет ему направление, что ему нужно именно обезболивающее, и кто выдаст, и потом, естественно, кто примет это. А человек мучается. Поэтому безусловно, это создает определенные сложности. аньше было не так. Раньше родные могли прийти на свидание, услышать, какие лекарства ему нужны, и если это входит в этот перечень, могли это передать. Сейчас, к сожалению, и это очень сложно, — підкреслила Ельміра Аблялімова.

Такий підхід — ставить під загрозу здоров’я бранців, переконана жінка. До того ж, в СІЗО жорсткі правила і щодо їжі — її можна передавати лиш у визначені дні, згідно визначеного переліку і лише по 30 кілограмів на людину на місяць.

«Время от времени этот список либо укорачивается, либо пополняется отдельными продуктами питания, которые идут по сезону. Нам разрешали передавать ему персики, но килограмм — в передачу только один килограмм персиков. Сейчас, наверное, может быть, дополнят какими-то бахчевыми культурами: дынями, арбузами, но пока этого нет», — розповіла дружина Ахтема Чийгоза.

Активісти, що часто відвідують кримськотатарських політв’язнів у Сімферопольському СІЗО також розповіли, що “жорсткість правил” залежить від того, який персонал на зміні. Так, бували випадки, коли працівники забороняли передавати халяльні продукти в’язням із російськими прізвищами, мотивуючи це тим, що така їжа нібито призначена лише для мусульман. Самі бранці скаржаться на те, що при перевірках передач, пенітенціарники попросту псують деякі товари. Так, наприклад, до бранців доходить лиш половина сигарет, бо решта ламається при огляді.

Кореспондент «Гроомадського радіо» з Криму

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+