Слухати

За півтора роки 4300 військових Росії отримали медалі — Bellingcat, відео

31 серпня 2016 - 17:07
Група Bellingcat проаналізувала кількість медалей, які вручалися російським солдатам упродовж останніх років. За даними групи, до бойових дій на Сході Українизалучені десятки тисяч військових з РФ
За півтора роки 4300 військових Росії отримали медалі — Bellingcat, відео / Новини на Громадському радіо

Експертно-журналістська група Bellingcat, яка займається незалежними розслідуваннями на базі відкритих джерел, встановила, що до бойових дій на Донбасі були залучені десятки тисяч російських військових. Докази цього Bellingcat наводить у своєму розслідуванні під назвою «Російські солдати в Україні: диявол у медалях», результати якого були опубліковані у середу, 31 серпня.

Кількість російських військ в Україні скоротилася, але близько тисячі солдатів РФ ще залишаються на Сході України. Про це заявив представник НАТО, передає DW.

Ґрунтуючись винятково на даних з відкритих джерел, група проаналізувала кількість медалей, які вручалися російським солдатам упродовж останніх років. Фотографії нагород часто оприлюднюють військовослужбовці у відкритому доступі в соціальних мережах. «Цінність цих фотографій полягає в тому, що більшості державних нагород в Росії присвоюється порядковий номер, за яким можна точно визначити кількість нагороджених осіб. Тобто, з фотографій двох медалей, вручених в різний час, ми можемо дізнатися, скільки всього медалей було вручено за цей період», — пояснюють автори розслідування.

Експерти Bellingcat проаналізували вручення чотирьох видів державних нагород в РФ: медалі Суворова, медалі «За відвагу», медалі «За бойові заслуги» та медалі Жукова. У результаті аналізу зібраних даних було встановлено, що в 2014 і 2015 роках кількість вручених медалей раптово і різко зросла в порівнянні з періодом до 2014 року.

У період з листопада 2014 року по лютий 2016 року лише медалей «За бойові заслуги» було вручено 4300 штук. Це вказує на те, що в цей період російська армія брала активну участь у масштабних бойових діях, роблять висновок дослідники.

Читайте також: Bellingcat звузив список причетних до краху MH17 до 20 російських військових.

Бук, що збив малайзійський боїнг, належав 53-й бригаді армії РФ, — Bellingcat.

Міноборони Росії не погодилось з висновками групи Bellingcat про «БУК».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+