Слухати

Львівська чиновниця вибачилась за виступ перед школярами російською — відео

01 вересня 2016 - 16:33
Жінка виступила на лінійці «російської» школи російською мовою, а після того вирішила вибачитися
Львівська чиновниця вибачилась за виступ перед школярами російською — відео / Новини на Громадському радіо

Начальник відділу урбаністики ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олександра Сладкова, яка донедавна очолювала управління адміністрування, будівництва та розвитку інфраструктури Львівської міськради, назвала «емоційною помилкою» свій виступ російською мовою перед школярами львівської школи №45 на урочистій лінійці з нагоди початку навчального року. Про це Олександра Сладкова написала на своїй сторінці у соцмережі.

«Маю внутрішню потребу прояснити мову і зміст сьогоднішнього виступу. Прошу вибачення у тих, чиї почуття я сьогодні образила. Якби я могла повернути час назад, я певно говорила б українською. По суті. Не можу й далі звикнути до якогось свого особливого статусу «чиновника», чи офіційної особи. На лінійці, яка проводилася російською мовою, перед своїми вчителями та російськомовними дітьми я виступила російською, можливо, автоматично, можливо, в першу чергу, вважаючи себе випускницею цієї школи. До слова, школа входить у 10-ку найсильніших за результатами тестування з української мови», — написала вона.

Раніше мовний скандал вибухнув у столиці: Світлана Рудікова, художниця-волонтер, розписала стіни «Охматдиту» рибками з іменами російською мовою, а Лариса Ніцой, дитяча письменниця, зажадала зафарбувати ці російськомовні імена. «Громадське радіо» запросило обох до студії.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+