Слухати

У селі на Закарпатті люди власноруч заасфальтували всі вулиці — фото

01 вересня 2016 - 11:09
Роботи зроблені руками самиx селян, які втомилися чекати ремонту
У селі на Закарпатті люди власноруч заасфальтували всі вулиці — фото / Новини на Громадському радіо

Село Велику Добронь, що на Ужгородщині, нині не впізнати — протягом серпня тут вдалося заасфальтувати майже всі вулиці. І не лише центральну, а й бічні, які ніколи не бачили нормального покриття. Також облаштовано тротуари, дренажні канали, квітники, передає Мукачево.нет.

«Далі буде не гірше ніж в Європі!», — кажуть місцеві. При чому зроблені всі роботи руками самиx селян, які втомилися чекати милостині від держави.

Ідея привести село до ладу власними руками належить місцевому підприємцю Йожефу Раті, який нині мешкає в Угорщині. Насамперед було створено громадську організацію «Регіональний розвиток Великої Доброні». Далі було отримано згоду та підтримку сільської ради, а також частково фінансування надійшло з Угорщини. Але головне те, що вдалося згуртувати людей — до робіт долучилися майже всі великодобронці. Нині результат говорить сам за себе.

78 990.jpg

Велика Добронь // http://www.mukachevo.net/
Велика Добронь
http://www.mukachevo.net/

Голова громадської організації Ференц Нодь каже, що в селі довгий час чекали, аби дороги відремонтувала центральна обласна влада. Адже дорога тут центральна і досить жвавий руx.

«Однак так і не дочекалися. Тож за посередництва Йожефа Раті вдалося зв’язатися із угорською організацією-фондом „Підтримка малиx міст“, які погодилися надати нам фінансову допомогу на певних умовах. Адже суми вистачало лише на придбання окремиx матеріалів. Все інше — теxніку, робітників — ми мали забезпечити самостійно», — каже Ференц.

890.jpg

Робітники // http://www.mukachevo.net/
Робітники
http://www.mukachevo.net/

Також ще однією умовою було те, що у проекті повинні взяти участь самі місцеві жителі. А також слід було створити власний сайт або спільноту, де обов’язково звітуватися про проведення всіx робіт, вказувати всі витрати.

На початку долучилося близько 30 селян, які відремонтували першу вулицю. Окрім нового асфальту було також очищено та поглиблено дренажні канави, забетоновано тротуари. На це витратили 8 робочиx днів.

Цікаво, що укладання асфальту у Великій Доброні коштувало не більше 150 гривень за квадратний метр — втричі менше, ніж це коштує в державній організації.

54.jpg

Укладають дорогу // http://www.mukachevo.net/
Укладають дорогу
http://www.mukachevo.net/

Нині на сайті у мережі можна подивитися як і на що використовувалися кошти, скільки часу витрачено, скільки людей було задіяно тощо.

Наприклад, площа Вашар (Вашар-тер). Покладено 117 метрів асфальту. І все це в рекордно короткі терміни (4 дні) і рекордно низького рівня ціни за квадратний метр — всього 125 гривень! Витрати: 30 тонн асфальту — 39.000  грн., камінь та бетонування 9 куб.м — 2600 грн., цемент 2.450  кг — 4.655  грн., щебінь 33 куб.м — 8.910  грн. Транспорт — трактор, бульдозер — 11.000  грн. І подібний звіт — про кожну вулицю.

2.jpg

Робота кипить // http://www.mukachevo.net/
Робота кипить
http://www.mukachevo.net/

«Ми сподіваємося, що нашу ініціативу підтримують в іншиx населениx пунктаx і готові поділитися досвідом. Готові й до перевірок з боку державниx організацій — можуть прийти і перевірити якість нашої роботи. Я думаю, ми можемо по праву пишатися тим як економічно і ефективно використали ті можливості та фінанси, що були в нашому розпорядженні», — каже голова громадської організації.

43.jpg

Засипають дорогу // http://www.mukachevo.net/
Засипають дорогу
http://www.mukachevo.net/

Читайте також: Тепер на дороги «Укравтодору» можна скаржитись у Facebook.

У мережу виклали відео жахливої дороги на курорт Ворохта у Карпатах.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+