Слухати

У Києві клітки для затриманих в метро мають бути демонтовані, — чиновник / Новини на Громадському радіо

У Києві клітки для затриманих в метро мають бути демонтовані, — чиновник

02 вересня 2016 - 15:24
Представник Секретаріату омбудсмена зазначає, що наявність кліток у поліцейських пунктах в метро юридично не унормована

Захисники прав людини вимагають демонтувати незаконно встановлені клітки на постах поліції у Київському метрополітені. Про це кореспонденту «Громадського радіо» розповів представник Департаменту «Національного превентивного механізму» і головний спеціаліст відділу моніторингу правоохоронних органів Секретаріату омбудсмена Євген Лєванцов.

lisova-2.jpg

Клітки для затриманих // «Громадське радіо»
Клітки для затриманих
«Громадське радіо»

За його словами, небезпека існування кліток полягає в тому, що їх наявність юридично не унормована. Крім того, там не створені умови для утримання людей.

«Це створює потенційні ризики для цілої низки прав людини. Це і право на медичну допомогу, право на юридичний захист, взагалі право на те, щоб родина або близькі люди цієї людини були поінформовані про місце перебування цієї людини, про її процесуальний захист, якщо вона є затриманою навіть на три години, навіть для встановлення особистості і таке інше», — зазначив він.

 

dsc_0028.jpg

Євген Лєванцов // «Громадське радіо»
Євген Лєванцов
«Громадське радіо»

На думку Євгена Лєванцова, бажано, щоб кожна людина знала обсяг своїх прав. Таким чином, вона розумітиме, на що може розраховувати у таких умовах.

«Людина має право вимагати знати ім’я і посаду, яка її затримала. Має право вимагати знати причину, чому вона затримана, має право вимагати повідомлення особисто або, щоб це зробив працівник поліції, адвокату, вимагати лікарського огляду і навіть у тих випадках, коли такий обов’язок покладений на поліцію і вони не надають свого лікаря, людина має право вимагати огляду лікаря іншого за її бажанням і вимогою і людина має право на достатні умови утримання. Тобто, якщо вона утримується більше трьох годин на питну воду, на туалет, на свіже повітря, на денне світло, на забезпечення їжею. І все це покладається на державу і поліцію», — додав він.

Експерт зазначив, що у разі порушення цих прав, людина може звернутися зі скаргою до прокуратури та Секретаріату Уповноваженого Верховною Радою України з прав людини.

Тим часом «Національний превентивний механізм» боротиметься за права громадян і вимагатиме ліквідації незаконних кліток. З цією вимогою незалежний національний орган звертатиметься до управління поліції у метрополітені та, власне, до керівництва київського метрополітену.

Катерина Кравченко, з Києва, спеціально для «Громадського радіо»

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+