Слухати

Узбекистан прощається з Карімовим: тисячі людей, квіти і поліція — відео

03 вересня 2016 - 11:26
Від України, повідомляє інформаційне агентство Узбекистану, на похорон прибув віце-прем'єр
Узбекистан прощається з Карімовим: тисячі людей, квіти і поліція — відео / Новини на Громадському радіо

3 вересня уздовж «президентської траси», по якій Іслам Карімов щодня їздив на роботу і назад, вишикувалися тисячі жителів Ташкента, щоб попрощатися з президентом Узбекистану. Від проїжджої частини їх відокремлювали два ряди міліціонерів: одні встановили кордон безпосередньо поруч з присутніми, другі вишикувалися на проїжджій частині.

Карімова сьогодні ховають у рідному місті Самарканд.

38c7d42d-7dea-4d7f-ba51-d48b5db2c36b_w987_r1_s.jpg

Квіти президенту // Ozodlik.org
Квіти президенту
Ozodlik.org

Тіло Іслама Карімова привезли в Самарканд.

На похорон президента Узбекистану в Самарканд прибули делегації 17 країн повідомляє місцевий канал. 

«На даний момент прибули президенти Афганістану, Таджикистану та Туркменістану, прем’єр-міністри Білорусі, Грузії, Казахстану і Киргизстану, віце-прем’єри Китаю, Південної Кореї та України. Російську делегацію очолює прем’єр-міністр Дмитро Медведєв», — пише агенство Тренд

Від України поїхав перший віце-прем’єр-міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів вирушив на похорон президента Узбекистану Іслама Карімова.

Іслам Абдуганійович Карімов — радянський і узбецький державний і політичний діяч, Перший секретар ЦК Комуністичної партії Узбекистану (19891991),  Президент Узбекистану (19902016).

Згідно зі звітом Організації Об’єднаних Націй, «тортури в судовій системі Узбекистану застосовуються систематично».

Журнал «Парад» кілька років поспіль називав Карімова одним з найжорстокіших диктаторів, відзначаючи часте застосування тортур і примусового психіатричного «лікування» до незгодним в сучасному Узбекистані.

Карімов також критикувався за розстріл демонстрантів у ході придушення заворушень в Андижані в травні 2005 року. Європейський союз рішуче засудив застосовувалися при придушенні методи, охарактеризував це як «надмірне, непропорційне і нерозбірливе застосування сили», підкресливши перешкоджання ретельного розслідування події владою Узбекистану.

За рішенням ЄС було накладено ембарго на продаж зброї до Узбекистану. США піддали критиці уряд Узбекистану за вбивства демонстрантів. Однак у жовтні 2009 р. ембарго та інші обмеження були зняті.

Сьогодні в ефірі «Громадського радіо» експерт Ігор Семиволос заявив, що сварка за спадщину Карімова може зруйнувати удавану стабільність.

Раніше у ЗМІ повідомляли про смерть Карімова, але його дочка у Facebook дала зрозуміти, що Карімов живий і переніс інсульт. 

На околицях Узбекистану нічого не знали про хворобу Карімова.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+