Слухати

Парламент заборгував українцям 10 законопроектів стосовно децентралізації

05 вересня 2016 - 17:34
Про це заявив віце-прем’єр міністр Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Генадій Зубко на брифінгу в Києві 5 вересня
Парламент заборгував українцям 10 законопроектів стосовно децентралізації / Новини на Громадському радіо

За словами Генадія Зубка, народні депутати мають нарешті  проголосувати за ряд законопроектів, покликаних вирішити питання про добровільне приєднання територіальних громад, зміцнення їх матеріально-технічної бази, проведення виборів старост та інше. Це, на його думку, дозволить провести реформу за європейськими стандартами.

«Ми хочемо, щоб законодавче забезпечення роботи цих громад було на належному рівні. За старою радянською системою управління рухатись у Європу неможливо. І тому сьогодні реформуванню підлягає не тільки питання забезпечення громад, а і їх утворення».

Вікторія Пташник, народний депутат України, висловила сподівання, що депутати всіх фракції підтримають законопроекти по децентралізації. Вона звернулася до Голови Верховної Ради Андрія Парубія з проханням забезпечити особистий контроль над тим, щоб всі депутати були присутні на своїх місцях та ефективно працювали. Адже, за даними депутатки, громади прагнуть до об’єднання і їм необхідно у цьому сприяти.

«Ми вважаємо, що реформа децентралізації може стати найуспішнішою реформою в Україні. Вона може бути проведена досить швидко і може забезпечити можливість створення спроможних громад, об’єднати населення, де громадяни зможуть фактично управляти своїми територіями: вирішувати питання, як будувати дороги, які садочки створювати, які школи розвивати і як забезпечити ефективну освіту».

dsc_0080.jpg

Учасники брифінгу // «Громадське радіо»
Учасники брифінгу
«Громадське радіо»

На думку Олександра Дехтярчука, народного депутата України, реформу заважають проводити або відверті популісти, або районне керівництво, яке позбавили можливості розподіляти ресурси у ручному режимі. Тим не менш, за його словами, в об’єднаних громадах простежується динамічний розвиток.

«Там, де створена об’єднана територіальна громада, є кошти, є можливості, є реальні результати. Це і відкриті дитячі садочки, це і відремонтовані дороги. Але це реально і люди, які хоча б півроку прожили в об’єднаній територіальній громаді, кажуть: «Ми назад до колгоспу не хочемо».

За словами віце-міністра Генадія Зубка, цього року на Фонд регіонального розвитку було виділено 3 мільярди гривень. Ці кошти були направлені на розвиток місцевого самоврядування, у тому числі об’єднаних територіальних громад. На сьогодні на отримання коштів місцевими громадами уже подано 1100 проектів.

Катерина Кравченко, Київ, спеціально для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+