Слухати

У Києві активісти вимагали відправити суддів часів Януковича на конкурс

05 вересня 2016 - 14:56
у Верховної Ради залишилось менше 30 днів, щоб прийняти рішення щодо долі 762 суддів, яким громада не довіряє
У Києві активісти вимагали відправити суддів часів Януковича на конкурс / Новини на Громадському радіо

Під стінами Верховної Ради з десяток активістів руху «Чесно» влаштували акцію «Не гальмуйте — суд фільтруйте». Таким чином вимагають від парламенту невідкладно внести до порядку денного 10 постанов, які скасовують обрання 762 суддів за президентства Януковича.

Термін роботи цих суддів закінчився, а Верховна Рада відповідно до законодавства повинна призначити їх на все життя, або не продовжувати їхню роботу.

akciya_pid_stinamy_vr.jpg

Акція // «Громадське радіо»
Акція
«Громадське радіо»

За словами активістки громадського руху «Чесно» Галини Чижик, парламент ігнорує прийняття рішення щодо їхньої долі.

«Сьогодні перший день початку роботи сесії нового скликання і у Верховної Ради залишилось тридцять днів і навіть менше, щоб прийняти рішення щодо долі 762 суддів, п’ятирічний термін повноважень яких закінчився. Тому що 30 вересня набуде чинності закон про судоустрій і в перехідних положеннях зазначено, що призначати суддів з моменту набуття чинності цього закону отримає повноваження Вища рада правосуддя. Однак у нас немає довіри до цих суддів», — зазначила Галина Чижик.

aktyvisty.jpg

«Не гальмуйте суд!»  // «Громадське радіо»
«Не гальмуйте суд!»
«Громадське радіо»

Активісти вимагають, щоб судді пройшли перевірку на доброчесність з допомогою відкритого конкурсу, що передбачений новим законом.

Наталка Роп з Києва спеціально для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+