Слухати

Закарпатці зняли кліп у «вимираючому» селі з місцевими жителями — відео

05 вересня 2016 - 12:01
Місцеву школу у селі Кузьмино на Закарпатті закрили кілька років тому. Музиканти гурту «Rock-H», соліст якого родом з цього села, прагнуть зберегти хоча б культурну спадщину, показуючи село у кліпах
Закарпатці зняли кліп у «вимираючому» селі з місцевими жителями — відео / Новини на Громадському радіо

5 вересня мукачівський гурт у «Rock-H» та музикант Віктор Винник презентували новий кліп на авторську пісню «Яворе» у маленькому закарпатському селі Кузьмино. 

Більшість із 180 мешканців села — пенсійного віку. Місцеву школу закрили кілька років тому. І поки не почалося економічне відродження, гурт прагне зберегти хоча б культурну спадщину, показуючи село у своїх кліпах.

У цьому відео мешканці Кузьмина вперше побачили село та його околиці з висоти пташиного польоту, а також самих себе в ролі акторів — майже половина кузьминців взяла участь в масових сценах кліпу.

Попри народний текст пісні, музика твору — повністю авторська, її написав лідер гурту, член спілки композиторів України Віктор Янцо. Закарпатський гурт Rock-H (Рокаш) ось уже 8 років популяризує місцеву говірку — «русинську бесіду», і виконує свої пісні цією не усім зрозумілою мовою. 

Раніше соліст закарпатського гурту Rock-H Віктор Янцо завітав до студії «Громадського радіо» і розповів,  що слухачі постійно запитують гурт про значення русинських слів, тож музиканти до кожного альбому намагаються робити міні-словник.

Село Кузьмино  розташоване в Мукачівському районі Закарпатської області. Засноване у 1565 році.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+