Слухати

Окупанти підкинули заборонені книжки до туалету в Мечеті — муфтій

06 вересня 2016 - 10:16
У Сімферополі відбувся черговий обшук у мечеті. ОМОН увірвався до приміщення, шукаючи заборонену літературу. Книжки знайшли біля туалету
Окупанти підкинули заборонені книжки до туалету в Мечеті — муфтій / Новини на Громадському радіо

Третій обшук у Сімферопольській мечеті на вулиці Мокроусова — російський ОМОН зі зброєю увірвався до будівлі, заблокував усі входи і не пускав на молитви віруючих.

Про це повідомив муфтій Саід Ісмагілов.

“Кожного попереднього разу окупанти підкидували до мечеті літературу, що є забороненою у Росії. Знаючи, що в будь яку годину це може повторитися, імам мечеті по декілька разів на день ретельно перевіряв кожен куточок у мечеті. Тому цього разу пакет з двома книжками «Три основы» за авторством Мухаммада Абдель-Ваххаба підкинули на дворі біля туалету! Біля туалету! 
Вони мабуть настільки неосвічені, що не знають про те, що мусульмани не ходять до туалету з книжками, особливо з релігійними. Приносити релігійну літературу до місць гігієни (туалет, баня, душ і т.д.), або тримати їх поблизу, категорично заборонено”, — підкреслив муфтій.

Імами мечеті також переконують, що цієї книжки ніколи не було на полицях або в бібліотеці, навіть до приходу Росії. Муфтій Саід Ісмагілов підкреслив, що саме ця мечеть є однією з найбільш популярних у кримській столиці. Кількість її прихожан сягає за кілька тисяч. Усі вони, за словами муфтія, залучені до благодійництва: допомагають сиротам та малозабезпеченим родинам. Нині ж — через знайдені біля клозету релігійні книжки, проти громади порушують кримінальну справу. Її пообіцяли якнайшвидше передати до суду.

“Це чергове негідне та цинічне порушення прав і свобод віруючих в окупованому Криму. Відбувається утиски як православних Київського Патріархату, так і мусульманських громад”, — підкреслив Ісмагілов.

Кореспондент з Криму для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+