Слухати

У селі на Прикарпатті пересохли майже всі криниці - відео

06 вересня 2016 - 16:22
Болото — все, що залишилося від річки Добровідки у селі П'ядики Коломийського району. А раніше, кажуть місцеві жителі, тут можна було купатися

В цій річці коням було по живіт води, — каже місцевий активіст Василь Дем’янів. Не лише в річці.

У своїх бідах люди звинувачують односельців, які викопали собі ставки. Мовляв, туди і перетікає вся вода.

«Ця боротьба йде десь два місяці. Ми самі лопатами прокопували і вода була. Тепер нема. Треба шукати як золото», — розповідає Василь Дем’янів.

Люди кажуть: у селі таких ставів — близько десятка. Хоча офіційно – тільки один. Тому і викликали представників водного господарства та поліцію.

Від камер власники ставків відвертаються, показати документів не хочуть. Не надто говіркі і представники водного господарства.

Сільський голова запевняє: нічого вдіяти не може: земля належить людям, тож роблять там, що хочуть. А причину зневоднення села вбачає у вирубці лісів.

«Якщо ми нічого не змінимо з хижацькою вирубкою лісів, щоб був якись гідроакумулятор, то нічого з того не буде. Ми мусимо шукати виходу», — переконаний Роман Сікорський, сільський голова П’ядиків.

Все, що пообіцяли заїжджі чиновники, — перевірити, чи законно викопані всі сільські ставки. Якщо ні — їхніх господарів покарають.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
FacebookTwitterGoogle+