Слухати

"Вишиті мрії" костянтинівців побачила Європа - фото

06 вересня 2016 - 18:59
Переселенці з Донбасу другий рік реалізують Міжнародний волонтерський проект. На початку вересня, після літньої відпустки, вони знову прийшли на заняття з нитками, п’яльцями та орнаментами
«Вишиті мрії» костянтинівців побачила Європа - фото / Новини на Громадському радіо

Анастасія Семушкина – одна з тих юних майстринь, які щосуботи відвідують Костянтинівську міську бібліотеку. Але приходить туди не читати, а вишивати. Саме там збираються всі учасники проекту «Вишиті мрії».

14 215 282_1 101 536 633 257 444_1 349 177 313_o.jpg

Анастасія Семушкина // Громадське радіо
Анастасія Семушкина
Громадське радіо

Настя навчилася вишивати хрестиком, за короткий час освоїла плетіння з бісеру. Зараз вона робить чудові ґердани. Не маючи спеціальної рамки, сама укладає дрібні бісеринки у візерунки. Одинадцятирічна Настя має власну мрію – купити собі планшет. Але для її родини – це велика розкіш, саме тому дівчинка заробляє на гаджет сама.

14 233 488_1 101 537 153 257 392_741 799 558_o.jpg

Гердан, який сплела Анастасія // Громадське радіо
Гердан, який сплела Анастасія
Громадське радіо

«Її роботи з бісеру та вишиті нитками продаються на виставках та ярмарках, — розповідає координатор проекту у Костянтинівці Наталя Шевченко. – Зазвичай ці заходи організовує в рамках цієї програми її керівник Максим Потапчук. Я також підтримала дівчинку та придбала собі її вироби».

Саме для реалізації дитячих мрій, накшталт Настусиної, і був створений цей Міжнародний волонтерський проект. Голова ГО «Культурно-освітня фундація «Liberi Liberati» Максим Потапчук неодноразово наголошував, що «Вишиті мрії» допомагають постраждалим внаслідок війни на Сході України дітям, також дівчатам та хлопцям, що опинилися у складних життєвих обставинах, навчитися самим заробляти кошти, а не просити їх у благодійників.

Роботи юних майстрів, а загалом свої мрії вишивають понад сто дітей з Краматорську, Костянтинівки, Дружківки та Покровську, бачили навіть у Європі. Виставки-ярмарки проходили у Хорватії та Словаччині.

Проект сприяє не тільки орієнтації на сучасному ринку товарів та послуг, а збирає разом однодумців. Про це свідчить той факт, що на перше заняття після літної відпустки прийшло багато людей. Булі й ті, хто завітав до бібліотеки зі своїми роботами вперше. Серед них — переселенка з Луганська Катруся. Інвалід І групи під час перебування в Одесі від волонтерів дізналася про чудову терапію – вишивання. Сподівається, що ці заняття допоможуть їй інтегруватися і в громаду Костянтинівки.

14 269 818_1 101 535 706 590 870_1 033 100 266_n.jpg

Катерина // Громадське радіо
Людмила
Громадське радіо

Майстер-клас з усіма проводила відома майстриня Людмила Кожушко, яка володіє 45 техніками вишивання та зголосилася навчити цьому мистецтву тих, хто не втратив бажання мріяти.   

Марина Пухир, Костянтинівка, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+