Слухати

За вбивство міського голови Старобільська давали 10 000 доларів - поліція

06 вересня 2016 - 16:15
​Сьогодні у суді проходять слухання у справі щодо вбивства міського голови Старобільська Володимира Живаги. На лаві підсудних - двоє жителів Марківського району
За вбивство міського голови Старобільська давали 10 000 доларів - поліція / Новини на Громадському радіо

«Для розкриття цього злочину були задіяні «акули» оперативної роботи та досвідчені фахівці з різних підрозділів Головного управління Національної поліції області. Була проведена величезна робота: слідчі опитали понад чотириста осіб – можливих свідків з числа працівників міської ради, місцевих жителів. Провели ряд складних експертиз. Вилучили усі відеозаписи з камер відео спостереження. Проаналізували майже весь життєвий шлях та професійну діяльність міського голови за останні роки, встановили усі його зв’язки. Стало зрозуміло – потрібно найбільш детально відпрацьовувати версію — вбивство, пов’язане з професійною діяльністю загиблого» — пише начвльник відділу комунікацій ГУ Нацполіції України Тетяна Погукай.

Вона зазначає, що вироку у справі ще не винесено, однак деякі деталі розслідування поліція може оприлюднити.

За її словами, до двох жителів Марківського району звернувся замовник та запропонував їм за гроші скоїти вбивство. 22-річні чоловіки, не маючи постійного заробітку, але вже маючи певний кримінальний досвід, погодились на пропозицію. Замовник обіцяв біля десяти тисяч доларів.

Він же і розробив план вбивства, бо добре знав жертву та її спосіб життя.

«Забезпечив виконавців зброєю і патронами. Втілюючи у життя план замовника, марківчани почали справжню шпигунську сагу стосовно жертви. Відстежували шляхи пересування, час перебування на роботі, зустрічі, зв’язки.

У сусідньому районі недорого купили старенькі «Жигулі», на яких і приїхали до місця вчинення злочину. Майже чотири години зловмисники у дворі міської ради очікували свою жертву. А, коли після робочого дня Володимир Живага вийшов у двір, аби сісти до автомобілю та поїхати у своїх справах, один з них підійшовши ззаду, тричі вистрілив йому у потилицю» — пише Тетяна Погукай.

В ході розслідування з’ясувалось що, вбивства на замовлення у затриманих було поставлено на «потік». Два роки потому у Марківському районі ними було скоєно замах на вбивство на замовлення заможної подружньої пари.

Слідчі кваліфікували злочин як замах на умисне вбивство двох осіб з корисливих мотивів, вчинене на замовлення групою осіб у складі організованої групи. Прокуратура погодилась із кваліфікацією у повному обсязі.

Нагадаю, 22 лютого у Старобільську від від пострілів в голову практично в притул помер міський голова Володимир Живаго. Це сталось на внутрішньому подвір’ї адміністративного будинку міської ради.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+