Слухати

Ціни на молочні продукти восени зростуть на 15-20%

07 вересня 2016 - 09:43
​У вересні–жовтні ціна на молочні продукти приблизно зросте на 15-20%
Ціни на молочні продукти восени зростуть на 15-20% / Новини на Громадському радіо

Про це повідомляє agravery.com за посиланням на прес-службу Асоціації виробників молока.

За словами аналітика, на ціну молочних продуктів вплине девальвація гривні, дорожчання послуг на електроенергію та зростання закупівельних цін на молоко. 

Аналітик АВМ Яна Музиченко: «Наразі закупівельні ціни на молоко активно зростають і така тенденція буде спостерігатися в найближчому майбутньому. На кінець серпня кілограм молока екстра ґатунку вже коштує близько 6 грн, а в розпал осіннього періоду може досягти і 8-9 грн/кг.

При цьому роздрібні ціни на молочні продукти можуть підскочити на 15-20%. Справа в тому, що дорожчання сировини лише один фактор в ланцюгу ціноутворення. Крім того, всі очікують зростання комунальних послуг. В першу чергу електроенергії. До того ж, як передбачає НБУ Україну чекає чергова хвиля девальвації. Як відомо, основна частка комплектуючих, заквасок та ферментів, які використовують у переробці імпортні. Це у свою чергу вагомо вплине на собівартість кінцевого продукту».

За прогнозами аналітика вже цієї осені  у магазинах молоко 2,5% жирності в дешевій упаковці буде коштувати 16,20 грн/кг, кефір,  також в дешевій упаковці, близько 21 грн/кг, масло 82% жирності — 155-160 грн/кг, а спред (72,5%) — 67-70 грн/кг.

Раніше голова Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Андрій Дикун попереджав, що восени будуть зростати закупівельні ціни на молоко. За  його совами у серпні спостерігалася низка тенденцій, серед яких девальвація гривні, дорожчання утримання ВРХ через зростання ціни кормів, загрози нової «чуми» корів (нодулярного дерматиту ВРХ),  що змушує фермерів зменшувати поголів’я на фермах.

«Слід зважати на той факт, що зараз фермери утримують худобу за рахунок минулорічного врожаю зерна, а з вересня більшість буде використовувати новий урожай, який значно дорожчий за ціною. Відповідно молоко й м’ясо також зростуть в ціні. Наразі через наближення до кордонів України хвороби нодулярного дерматиту ВРХ, змушує фермерів зменшувати поголів’я на фермах, відповідно до цього молока менше й ціна на нього вища», — сказав він.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+