Слухати

Сергія Лещенка критикують за придбання квартири в Києві (оновлено)

07 вересня 2016 - 00:43
Народного депутата Сергія Лещенка (БПП) критикують в соціальних мережах після того, як він визнав, що купив квартиру площею 192 кв. м. в центрі Києва

leschenko-1_0.jpg

Сергій Лещенко // «Громадське радіо»
Сергій Лещенко
«Громадське радіо»

Після того, як народний депутат і колишній журналіст «Української правди» Сергій Лещенко підтвердив, що 31 серпня цього року придбав разом зі своєю цивільною дружиною квартиру за 7,55 мільйонів гривень, його дії піддались критиці, як з боку політичних опонентів, так і з боку деяких однодумців.

Пан Лещенко так пояснив покупку:

«З приводу квартири.

а) Мені немає що приховувати, тому зареєстрував на себе. Я є прихильником прозорості та співавтором закону про відкритість реєстрів, і в першу чергу приміряю ці вимоги на себе;
б) частину коштів — це мої заощадження як колишнього співвласника Української правди; окрім того, в 2013-2014 роках мною було задекларовано понад 100 тисяч доларів доходу
в) половина суми придбання — це позика від засновника Української правди Олени Притули терміном на 10 років;
г) інше — це гроші моєї улюбленої людини Anastasia Topolskaia, яка буде вказана в моїй декларації за підсумками 2016 року;
ґ) Заробітки Насті дозволяють впевнено говорити про погашення боргу. Настя входить до числа найбільш високооплачуваних діджеєв у Східній Європі, виступаючи близько 200 разів на рік на чотирьох континентах.

Сподіваюся, ви розумієте, що ці нападки – плата за мою антикорупційну діяльність без озирання на прізвища та посади. Чесність має заохочуватися, а не каратися».

Згодом Сергій Лещенко опублікував друге пояснення щодо ситуації:

Анастасія Топольська, цивільна дружина Сергія Лещенка, так пояснила купівлю квартири:

Удова Георгія Гонгадзе, засновника «УП», Мирослава Гонгадзе написала у «Фейсбуку», що діти Георгія Гонгадзе не отримали від «УП» грошової допомоги. Вона також написала, що сьогодішній день дня неї став днем розчарування:

Політичний опонент Сергія Лещенка народний депутат Антон Геращенко (Народний фронт), радник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, закликав пана Лещенка здати депутатський мандат.

Журналіст Дмитро Гнап запросив пана Лещенка пояснити історію у прямому ефірі.

Як виглядає, історія з купівлею квартири почала розгортатися після того, як інформацію про це оприлюднив Андрій Дзиндзя:

Довідку з державного реєстру опублікувала також «Українська правда».

Згодом у соцмережі «Фейсбук» було також опубліковано документ, який виглядає як договір купівлі-продажу квартири паном Лещенком:

Мустафа Наєм так відреагував на критику свого товариша і колеги:

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
FacebookTwitterGoogle+