Слухати

Українцям представили документальне кіно Ucrazyans

07 вересня 2016 - 13:54
«Неймовірні українці» вирушили у подорож. У великих містах України відбуваються покази серії документального кіно «Ucrazyans» – фільмів про людей, що не бояться змінювати систему
Українцям представили документальне кіно Ucrazyans / Новини на Громадському радіо

Загалом у серії – три короткометражні фільми, робота над якими тривала з грудня минулого року. Їхніми режисерами  є Сергій Андрушко, Дмитро Коновалов та Дмитро Тяжлов. Головні герої – це громадські активісти, які об’єднуються, аби створювати нові правила життя для країни. Координаторка проекту Анна Бурдіна каже: сподівається, що таке кіно надихатиме суспільство на якісні зміни.

anna_burdina.jpg

Анна Бурдіна // Громадське радіо
Анна Бурдіна
Громадське радіо

Мета проекту – це донесення інформації про таких неймовірних українців, які своїм прикладом дають натхнення для інших займатись громадською діяльністю. Це – молоді, амбіційні люди, які перш за все дуже пишаються своєю країною та дуже за неї переживають. Вони хочуть, щоб ми жили краще.

У першому фільмі з назвою «ПротиДія» розповідають про те, як обирали керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Глядач може зазирнути за куліси й подивитись, як відбувались конкурсні інтерв’ю претендентів на цю посаду.

Другий фільм, «Об’єднані реформами», показує діяльність Реанімаційного пакету реформ. Герой фільму Михайло Жернаков – колишній суддя. Разом з колегами через тиск на владу він намагається змінити систему й домогтись успішного проведення судової реформи.

Третій фільм має назву «Сильні громади Донеччини». В центрі сюжету – діяльність однойменного громадського руху. Головні герої Валентин Краснопьоров та Олександр Дмітрієв навчають громадських активістів Донеччини контролювати місцеву владу. А нових депутатів – співпрацювати з активістами та боротися з корупцією.

Павло Островський – один з учасників «Сильних громад Донеччини». Він має пряме відношення до всіх тих речей, про які зняли третій фільм. Хлопець розповідає: за останні два роки громадська активність у Донецькій області помітно виросла.

pavlo_ostrovskyy.jpg

Павло Островський // Громадське радіо
Павло Островський
Громадське радіо

Громадянське суспільство на Донеччині обростає м’язами, розправляє крила та відчуває впевненість у своїх силах. До цього в людей не було такої установки, що можна якось контролювати владу, можна щось змінювати самим. Я абсолютно розділяю думку Левка Лук’яненка, який сказав, що відносини влади і громадськості – це як перетягування канату. Якщо громада тягне на себе канат, то вона таки витягує. Якщо не тягне, тоді влада перетягує на себе й нав’язує свої правила.

Прем’єри серіалу вже відбулись у Запоріжжі, Херсоні, Кропивницькому та Львові. На черзі – Тернопіль, Івано-Франківськ, Одеса, Харків, Кременчук та Дніпро. Ознайомитись з розкладом показів можна на Facebook-сторінці проекту Ucrazyans. Організатори кажуть, що незабаром представлять кіно і у Києві, на фестивалі «Гогольфест». А згодом – викладуть фільми в мережу, щоб їх змогли подивитись усі охочі.

Остап Яриш, Львів, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+