Слухати

Погрожували розстріляти на місці, зґвалтувати - дівчина про полон в "ЛНР"

08 вересня 2016 - 16:48
Студентку, яка подорожувала автостопом, захопили в полон казаки, утримували в підвалі та вимагали зізнатись, що вона снайперка
Погрожували розстріляти на місці, зґвалтувати - дівчина про полон в «ЛНР» / Новини на Громадському радіо

Про це повідомляє правозахисна коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі» з посиланням на Східноукраїнський центр громадських ініціатив (Луганська обласна громадська правозахисна організація, яка здійснює адвокацію та дослідницьку діяльність).

Як розповіла дівчина представникам центру, влітку 2014 року вона їхала автостопом по Луганській області. На місці звичного контрольного пункту пропуску стояли казаки і перевіряли документи. Її паспорт їм чимось не сподобався і вони почали казати, що вона є снайперкою. Змусили зняти футболку і показати, чи немає на тілі синців від зброї. Потім викликали машину, начепили дівчині на голову мішок та повезли у невідомому напрямку.

Студентка досі не знає, в якому місці її утримували. Будівля була схожа на якусь колишню адміністративну установу в невідомому населеному пункті. Кілька днів вона перебувала сама у підвалі. Її не годували, не поїли, не виводили в туалет. Під час одного з допитів дозволили скористатися туалетом на поверсі, де вона змогла напитися води з-під крана. У холодній підвальній кімнаті, де її лишали, не було нічого, навіть якоїсь ковдри, щоб прилягти. Тому вона дрімала сидячи, спершись на стіну.

Під час безперервних допитів їй погрожували «всіма карами». Штовхали, давали запотиличники, погрожували зброєю. Під час одного з допитів розбили в кров обличчя. Вимагали зізнатися в тому, що вона – військовий злочинець і вбивала «їхніх хлопців».

«Найчастіше погрожували розстріляти на місці, повісити, згвалтувати, побити та закопати потім живцем, кинути собакам на поталу…», — розповідає дівчина.

Так полонянка провела три дні. Потім бойовики дозволили їй зв’язатися зі знайомими, які приїхали її забрати. Дівчина не знає умов, на яких її відпустили. Можливо, за неї було сплачено викуп.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+