Слухати

Система страхової медицини стартує до кінця 2017 року: МОЗ

08 вересня 2016 - 09:39
Заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк у інтерв'ю "Громадському радіо" пояснив, як функціонуватиме страхова медицина в Україні
Система страхової медицини стартує до кінця 2017 року: МОЗ / Новини на Громадському радіо

kovtonyuk.jpg

Павло Ковтонюк // «Громадське радіо»
Павло Ковтонюк
Авторські права: 
«Громадське радіо»

За словами Павла Ковтонюка, до кінця 2017 року в Україні має запрацювати система страхової медицини. Передбачається солідарна система страхування, в якій громадяни, що роблять страхові внески, отримують у разі потреби кошти на покриття витрат на лікування хвороби:

«Ви платите кошти державі або тому, хто вас страхує, держава збирає внески застрахованих людей і потім, коли люди потребують цих коштів (в настанні хвороби), вона їх виплачує на покриття витрат на лікування хвороби. Зараз держава збирає гроші на медицину через загальні податки, тобто фактично ми робимо нібито страхові внески. Але ж ці внески використовуються потім для утримання закладів. Можливості держави і потреби людей не є збалансованими. Ми не хочемо міняти, як вносяться внески. Податки так і будуть, ніхто не піде в приватну компанію, не буде створюватись якийсь окремий фонд. Ми хочемо використовувати ці кошти, як страховку для людей, тобто, коли людина хворіє, держава буде покривати витрати на лікування», – пояснив заступник міністра охорони здоров’я.

Павло Ковтонюк зауважує, що «гроші повинні ходити за потребою пацієнта» та порівнює запропоновану систему страхування б британською моделлю, згідно з якою всі платять податки – і всі мають блага:

«Після Другої Світової війни з’явилася інша модель – вона була застосована у Великій Британії, називається «Модель Беверіджа». Там все крутилося навколо ідеї суспільства загального добробуту, яку тоді практикував британський уряд. Згідно неї ти застосований не тому, що ти робітник, а тому, що ти – громадянин цієї країни. Якщо ти британець – ти маєш право на покриття медицини, пенсії. Це є солідарна система. Тобто всі платять податки – всі мають блага. Ми хочемо взяти цю модель суто з практичної точки зору. Тоді нам не треба міняти механізми збору і механізми об’єднання коштів, не робити нових фондів, не обкладати роботодавців додатковими податками», – вважає Павло Ковтонюк.

На думку заступника міністра, для встановлення страхової медицини великим викликом є функціонування тіньового сектора ринку праці: «Якщо ми обкладаємо податком Фонд оплати праці, то велика частина його в Україна в тіні. Я знаю прекрасно розрахунки – зібрати з роботодавців можна дуже мало коштів. А от зусиль для цього треба дуже багато».

Повністю інтерв’ю з Павлом Ковтонюком у програмі «Громадська хвиля» слухайте тут.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+