Слухати

Жебрівський розповів про "майже легальний" канал контрабанди на Донеччині

08 вересня 2016 - 16:08 201
Голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський розповів, чому на Донеччині у Новолуганському майже легально возили контрабанду

Про це він розповів в ексклюзивному коментарі Громадському радіо.

За його словами, в області існувало три больові точки контрабанди.

Одна з них була у Верхньоторецькому. Тут контрабанду возили фурами. Жорсткий контроль призвів до того, що згодом товар стали возити на «Газелях», з часов на легкових авто. Тепер інколи можна перехопити контрабандистів на мопедах.

Другою точко напруження було місто Троецьк (у минулому Дзержинськ):

«Там біля шахти є поселення Леніна і там також вдалось перекрити», — розповів Жебрівський.

Наймасштабнішою перевалочною базою контрабандистів, за словами голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації, було селище Новолуганське Бахмутського району:

«Там неймовірна кількість фур фактично перетинала лінію розмежування. Таким чином вдалось їм це зробити майже легально. Фактично блокпост ЗСУ був посередині селища Новолуганське. В частину селища Новогуланське заходили терористи, але село згідно з Мінськими домовленостями в принципі знаходиться під юрисдикцією України.».

Люди  зареєстрували свої підприємства  у будинках, які знаходяться за блокпостом України.

«Вони мали документи, які дозволяли їм возити товари. В постанову №415 було внесено зміни, які не обмежували поставки товарів в «сіру» зону» — коментує ситуацію Жебрівський.

В місяць туди везли товар до 200 млн гривень — наводить дані групи «Фантом» Павло Жебрівський.

«Два місяці група «Фантом» на чолі з паном Ігорем Скороходом працювала. І вчора спільно з силами спеціальних операцій СБУ за підтримки і координації штабу АТО була здійснена операція, яка фактично зупинила цей контрабандний шлях», — пояснив голова Донеччини.

Податкова поліція відкрила кримінальне провадження по 212 статті «Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів». Щодо питання про фінансування тероризму у цій ситуації, то Жебрівський зазначив, що зараз ці інформація перевіряється і після збору інформації її спрямують в СБУ для розгляду за належністю.

Жебрівський додав, що тепер у Новолуганському не пускатимуть транспорт з товаром — лише в обмеженій кількості і для тих людей, які там проживають. 

Крім того, додав голова Донеччини, що група «Фантом» клопотатиме про скасування ліцензії тим суб’єктам господарської діяльності, які були зареєстровані на території за українським блокпостом на вулиці Молодіжній. Їх нарахували більше 70.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+