Слухати

Опорні школи на Донбасі з’являться у 2017 році

09 вересня 2016 - 12:14
Найпершим такий заклад відкриють у Костянтинівському районі Донецької області
Опорні школи на Донбасі з’являться у 2017 році / Новини на Громадському радіо

Кризу української ідентичності на Донбасі допоможуть здолати опорні школи. Про це розповіла головна освітянка Донецької області Надія Оксенчук під час брифінгу у Києві.

Поки що в Департаменті освіти та науки Донецької військово-цивільної адміністрації лише задекларований 21 заклад нового типу. А по факту з 1 вересня ні одна опорна школа не відкрилася.

Їх створення, як пояснила Надія Володимирівна, це цілий комплекс заходів: капітальний ремонт у приміщенні, оснащення кабінетів надсучасною технікою, підбір кадрів, створення філій. На модернізацію кожної такої школи з державного бюджету виділено від 25 до 60 мільйонів гривень.

Проте у деяких учбових закладах навіть ще не розпочався ремонт. А ось у селі Іллінівка, що у Костянтинівському районі Донецької області, ще влітку почали освоювати кошти. За створення опорної школи там взялися першими у області.

Голова місцевої райдержадміністраціі Володимир Маринич припускає, що новітній учбовий заклад у новому статусі запрацює вже на початку листопада цього року.

У Департаменті освіти та науки більш стримані в назві конкретних дат. Надія Оксенчук наголосила на тому, що опорні школи у Донецькій області відкриються лише у 2017 році.

Марина Пухир, Київ, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+