Слухати

Син українського прикордонника розповів, як по ньому стріляли в дитячому таборі

10 вересня 2016 - 12:21
Хлопчик з Маріуполя, восьмикласник Данило розповів про своє перебування в дитячому таборі на Тернопільщині, де по дітях стріляли пластиковими кулями
Син українського прикордонника розповів, як по ньому стріляли в дитячому таборі / Новини на Громадському радіо

За словами хлопця, путівку до табору запропонували його татові, який працює прикордонником. 

Про те, що це військово-патріотичний табір і там можлива стрілянина хлопець не знав. 

Він каже, що спочатку їх вчили стріляти зі страйкбольної зброї, згодом — з бойової.

Вихователь навчав: коли кричать «граната!» треба, щоб всі падали на землю:

«Спочатку він просто говорив, а потім брав автомат і починав стріляти. Хто не падав, в того потрапляла куля. Пластикові кульки, але все одно ж больно. До крові пробивають ці кулі. Коли «Маркіз» стріляв по деяких людях, а вони не хотіли, щоб він стріляв, вони втікали. Їм це подобалось в якості гри» — розповідає хлопець.

Втім, Данило говорить, що вважає такі дії вихователя табору не законними.

При цьому матір хлопця зазначає, що вікна їхньої квартири виходять на блокпост. З вересня 2014 по цьому блокпосту періодично стріляли бойовики. За словами жінки, її дитина вже знає, що робити коли стріляють і вже звикли до людей зі зброєю. 

«Я вважю, що це вже занадто — застосовувати проти дітей травматичну зброю і завдавати їм не тільки фізичні, але і душевні страждання. Це було зайвим і, я вважаю, э кримінальним злочином» — зазначає жінка.

Нагадаємо, у мережу потрапило відео, на якому вихованці табору займаються фізкультурою під дулом пневматичної зброї. Обурення викликало і те, що виховник стріляв по хлопчику гумовими набоями. Згодом було встановлено особу вихователя, який стріляв по дитині. Це житель Львова, 1983 року народження. Чоловік у своєму вчинку зізнався. Він стверджує, що усі заняття проводив за спеціально затвердженою програмою, — повідомили в поліції.

Аксана Філіпішина, представниця Уповноваженого з прав людини з питань дотримання прав дитини недискримінації та гендерної рівності, в ефірі Громадського радіо повідомила, що цей табір працював нелегально.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+