Слухати

Такі вибори є нелегітимними - Клімкін про позицію щодо виборів в РФ

10 вересня 2016 - 18:48
Він пояснив, що в Україні ці вибори вважаються нелегітимними, адже суперечать міжнародному праву
Такі вибори є нелегітимними - Клімкін про позицію щодо виборів в РФ / Новини на Громадському радіо

Україна ухвалила рішення про заборону відкриття повноцінних виборчих дільниць у російських дипломатичних установах на українській території через включення Криму до багатомандатного федерального виборчого округу на парламентських виборах.

Про це заявив в коментарі міністр закордонних справ Павло Клімкін, повідомляє  «Європейська правда».

Клімкін нагадав, що на виборах, які відбудуться 18 вересня, голосування відбудеться одночасно по мажоритарним округам за партійними списками.

«Якщо  вибори в РФ відбуваються за федеральним округом, до якого РФ – всупереч міжнародному праву та законам України – включає Крим, то я вважаю, що такі вибори є нелегітимними, а тому – юридично і політично нікчемними», — заявив він.

«У відповідності до Віденської конвенції, дипустанови мають поважати законодавство країни перебування. За Конституцією України Крим є невід’ємною  частиною України, і тому проведення виборів в окрузі який включає Крим, у відповідності до українського законодавства є неприпустимим. В тому числі – в дипломатичних установах РФ», — пояснив міністр.

За його словами, 10 вересня Україна повідомила про це РФ дипломатичною нотою з детальним юридичним поясненням.

Міністр уточнив, як саме Україна контролюватиме виконання даного припису, однак визнав, що йдеться про ефективну заборону голосування громадян, що не є дипломатами. Київ не має інструментів, які б дозволили запобігти голосуванню персоналу дипломатичних установ РФ.

18 вересня відбудуться чергові вибори до російського парламенту – Державної думи.

При цьому вперше «вибори» пройдуть також у Криму: анексований півострів у Москві представлятимуть чотири депутати.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+