Слухати

Протистояння Січових стрільців про армії Росії відтворили на Тернопільщині — відео

11 вересня 2016 - 15:22
На горі Лисоня біля Бережан ентузіасти улаштували реконструкцію боїв, що відбулися сто років тому між російською та австро-угорською армією, у складі якої воювали кілька куренів Січових стрільців
Протистояння Січових стрільців про армії Росії відтворили на Тернопільщині — відео / Новини на Громадському радіо

Полк українських воїнів тоді втратив більшість свого складу, проте виконав завдання – зупинив наступ супротивника.

Цього разу стріляли холостими. До відтворення бою сторічної давності десятки реконструкторів з усієї України готувалися кілька місяців: добирали одяг і зброю, виготовляли військові відзнаки, вивчали історію та тактику тодішніх боїв.

Від гори Лисоня до Бережан якихось чотири кілометри. Російські війська, що наступали зі сходу, мали величезну перевагу у кількості, проте Січові стрільці ціною значних втрат завадили росіянам зайти у місто. Організатори задля ефекту та масштабності відтворення подій не пошкодували вибухівки, передає ТСН.

Реконструювали лише першу битву. Насправді на горі Лисоня запеклі бої тривали місяць. З 600 січових стрільців насамкінець залишилося трохи більше сотні. Проте позицій вони не полишили. Російська армія так і не увійшла у Бережани. «Після першого невдалого бою їх навіть хотіли розформувати, але тут вони довели, що вони серйозний підрозділ», — розповів керівник військово-історичного клубу «Постріл» Олексій Колесник.

За словами організаторів, відтворення боїв сторічної давності – це вшанування усіх українців, що загинули під час протистояння.

«Ми всі знаєм про подвиг січових стрільців. З іншого боку, треба розуміти, що проти січових стрільців стояли переважно дивізії, сформовані з українських губерній Російської імперії. І це місце не тільки бою звитяги, це місце трагедії українського народу», — пояснив учасник реконструкції Олександр Заремба.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+