Слухати

«Опозиційний блок» і «Батьківщина» найменше голосують за децентралізацію

12 вересня 2016 - 17:00
Комітет виборців підрахував, які фракції як голосують за децентралізацію
«Опозиційний блок» і «Батьківщина» найменше голосують за децентралізацію / Новини на Громадському радіо

Комітет виборців України представив результати дослідження по впровадженню реформи децентралізації. Про це на прес-конференції в Києві повідомив голова Комітету виборців України Олексій Кошель, передає кореспондентка «Громадського радіо».

«За весь період роботи ВРУ 8 скликання в рамках реформи децентралізації було прийнято 12 законів. Ще 5 законопроектів було прийнято в 1 читанні. Найактивніше підтримували відповідні законодавчі акти депутати «Народного фронту» 73 % та «Блоку Петра Порошенка» 83%. Менш активно сприяли реалізації реформ депутати від «Самопомочі», це в середньому 68%.

271 872 174.png

Статистика // КВУ
Статистика
КВУ

В «Радикальній партії» Олега Ляшка рівень підтримки реформ децентралізації становив лише 58%. І дві політичні партії, депутати яких голосували за менше половини законопроектів з питань децентралізації. Це партія «Батьківщина» 46% і «Опозиційний блок» лише третина народних депутатів, лише 32%.  При тому жодному із 12 законів в частині децентралізації депутати Опозиційного блоку не надали голосів», — повідомив Кошель.

Експерт КВУ Денис Рибачок заявив, що дослідження виявило загрозливу тенденцію:  

«Всі фракції кажуть, що реформа децентралізації потрібна. Але тим не менш, це не заважає для них робити такі кроки, які свідчать протилежне».

За словами Дениса Рибачка серйозний спротив впровадженню реформи децентралізації є і на місцях.

«Давайте згадаємо про те, що Херсонська обласна рада на днях буквально виступала за те, щоб скасувати перспективний план об’єднання громад. Але перспективний план об’єднання громад – це ключовий документ в якому визначено скільки громад має бути в області, які їхні межі і т.п. Скасувати цей перспективний план це означає повністю перекреслити те, що вже було зроблено».  

Результати дослідження опубліковані на сайті Комітету виборців України.

Крістіна Голомах, з Києва, для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+