Слухати

Суд арештував рахунки, на які «Приватбанк» виводив гроші від Нацбанку

13 вересня 2016 - 11:00
19 млрд. гривень, виділені на рефінансування ПАТ КБ «Приватбанк» Нацбанком, були перераховані на рахунки 6 нерезидентів України
Суд арештував рахунки, на які «Приватбанк» виводив гроші від Нацбанку / Новини на Громадському радіо

Печерський суд низкою своїх постанов задовольнив клопотання слідчого в кримінальному провадженні за фактом заволодіння посадовими особами ПАТ КБ «Приватбанк» чужим майном — державними коштами Національного банку України, виділеними на рефінансування в особливо великих розмірах, передають Фінанси.

В ході досудового розслідування встановлено, що посадові особи ПАТ КБ «Приватбанк», шляхом зловживання своїм службовим становищем протягом 2014 вчинили заволодіння чужим майном, а саме державними коштами Національного банку України в сумі понад 19 млрд. гривень, виділеними на рефінансування ПАТ КБ «Приватбанк» в особливо великих розмірах, застосувавши таку схему.

Так, посадові особи ПАТ КБ «Приватбанк» 42-м підприємствам, підконтрольних останнім, засновниками яких є 51 нерезидент України, також підконтрольні посадовим особам ПАТ КБ «Приватбанк», під заставу майнових прав на товар видали кредити в сумах від 18 до 73 млн. доларів США, які в свою чергу уклали сумнівні угоди, здійснивши 100% передоплату і перерахувавши зазначені грошові кошти на рахунки нерезидентів: «TEAMTREND LIMITED», «TRADE POINT AGRO LIMITED», «COLLYER LIMITED», «ROSSYAN INVESTING CORP», «ZAO UKRTRANSITSERVICE LTD »,« MILBERT VENTURES INC.», з метою нібито отримання товарів.

Однак поставка товарів до сих пір не відбулася. Грошові кошти до теперішнього часу не повернуті.

Вищезазначені кошти в сумі понад 19 млрд. гривень були перераховані 42-ма резидентами України на шість розрахункових рахунків нерезидентів-продавців, які знаходяться в банківській установі «PrivatBank Cyprus Branch, 3 Kallipoleos Avenue, Geogas Tower, CY1055 Nicosia, Cyprus SWIFT: PBANCY2N».

Читайте також матеріал: Приватбанк зайняв 40% гривневих депозитів і продовжує зростати. Чи повинно це турбувати клієнтів банку, розповідає економіст Борис Кушнірук у матеріалі «Чи загрожує українцям монополія Приватбанку?».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+