Слухати

Експерт з Угорщини розповів про зловживання правом щодо публічної інформації

21 вересня 2016 - 14:56
У низці європейських країн є положення у законодавстві про зловживання права громадян на доступ до публічної інформації
Експерт з Угорщини розповів про зловживання правом щодо публічної інформації / Новини на Громадському радіо

Про це повідомив експерт Ради Європи і Transparency International (Німеччина) Адам Фолдес, відповідаючи на запитання представника Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

«Може виникати питання, чому людина зловживає своїм правом. Якщо державна інституція управляє своєю інформацією ефективно: надає та публікує свою інформацію, то люди знаходять її в онлайні. Якщо вони занадто часто запитують, то вже інша річ. За все треба платити. Адже це ціна, яку ми платимо за функціонування демократичної системи. Але варто витрачати і на це гроші», — вважає Адам Фолдес.

Експерт Ради Європи з Угорщини Балаш Тот повідомив, що 2015 року в Угорщині внесли зміни в закон про свободу до інформації минулого року. У них також врахували питання зловживанням права на доступ до публічної інформації.

«Відповідно до цих змін, ви можете вимагати ту саму інформацію лише раз на рік. Отже, якщо ви подаєте повторні запити стосовно тієї самої інформації, стосовно тієї ж самої теми і зміст інформації не змінюється, ви не маєте права на запит протягом одного року», — каже експерт.

Утім він зазначає, що кількість людей, які зловживають в Угорщині цим правом, невелика.

«У нас є онлайн генератор запитів. У нас немає такого враження, що певні люди занадто зловживають своїм правом. Безперечно, є такі люди, але їх кількість невелика. І це не дуже велика ціна, яку ми платимо за ту прозорість, яку ми отримуємо», — резюмував Балаш Тот.

Микола Мирний, Центр інформації про права людини для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+