Слухати

Рада суддів протидіє оновленню суддівського корпусу

21 вересня 2016 - 10:43
Припинення повноважень судді після закінчення п'ятирічного терміну не є підставою для розірвання трудових відносин. За таке рішення проголосувала Рада суддів України
Рада суддів протидіє оновленню суддівського корпусу / Новини на Громадському радіо

«Закінчення п’ятирічного строку, на який було призначено суддю до набранням чинності законом «Про судоустрій і статус суддів» від 2 червня 2016 року, не є законодавчо визначеною підставою для прийняття головами судів рішення про припинення трудових відносин із суддею шляхом видання відповідного наказу» – йдеться у рішенні Ради.

У своєму рішенні Рада також наголосила, що стаття 119 закону «Про судоустрій і статус суддів» говорить про припинення повноваження судді виключно з підстав, визначених Конституцією України. 

У статті 126 Конституції йдеться, що повноваження припиняються у разі:
 — досягнення суддею шістдесяти п’яти років;
 — припинення громадянства України або набуття суддею громадянства іншої держави;
 — набрання законної сили рішенням суду про визнання судді безвісно відсутнім або оголошення померлим, визнання недієздатним або обмежено дієздатним;
 — смерті судді;
 — набрання законної сили обвинувальним вироком щодо судді за вчинення ним злочину.

У рішенні наголошується, що цей перелік є вичерпним.

Експерт групи Реанімаційного пакету реформ з питань судової реформи Роман Куйбіда вважає, що таке рішення Ради суддів демонструє протилежний підхід імплементації судової реформи. Він переконаний, що Рада суддів не хоче конкурсу для суддів-п’ятирічок. 

«Зміни до Конституції, закон про судоустрій передбачає, що після набрання ними чинності у призначених суддів, які відпрацювали п’ять років, повноваження припиняються. Однак вони зможуть взяти участь у конкурсі на посаду судді і бути призначеним за результатами конкурсу», — пояснює він. 

За його словами, таке рішення Ради означає, що такі судді надалі будуть отримувати заробітну плату судді. 
«При цьому вони не будуть здійснювати повноваження і не відомо, в якому конкурсі братимуть участь. Конкурс завжди оголошується на вакантну посаду. Якщо ж ця вакантна посада відсутня, якщо ж зберігається далі за суддею, то виникає питання, що ж це буде за конкурс?», — дивується Роман Куйбіда. 

«Якщо буде надалі таке тлумачення та імплементація досить чітких положень Конституції та закону про судоусрій, то далеко ми з такою судовою реформою не дійдемо і про жодне оновлення суддівського корпусу не йтиметься. Це більше буде виглядати як окозамилювання», — додає він. 

Раніше у Києві активісти вимагали відправити призначених під час правління Віктора Януковича 762 суддів на конкурс. 

Микола Мирний, Центр інформації про права людини для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+