Слухати

Легендарний кардіохірург закликає змінити закони про донорство — відео

22 вересня 2016 - 17:29
Борис Тудоров закликає терміново змінити законодавство і дозволити повноцінно проводити трансплантацію серця в Україні
 Легендарний кардіохірург закликає змінити закони про донорство — відео / Новини на Громадському радіо

«Я знаю, що ви боїтеся думати про донорство і трансплантацію, але за статистикою стати реципієнтом в 10 разів більше, ніж шанс стати донором. Перехворіли на грип, через місяць міокардит, через 3 місяці ви вже в листі очікування і чекаєте пересадки серця. Потреба пересадки органів в Україні близько 5 тис. на рік, але ось уже 17 років існує непрацюючий закон, за яким людина не має права розпоряджатися органами при житті. За неї це роблять родичі після його смерті. У стані стресу родичі, як правило такого дозволу не дають. Закон потрібно міняти, при тому терміново. Про донорство потрібно говорити і роз’яснювати «, — заявив хірург.

Також на думку медика, потрібно розвіювати міфи про трансплантологію.

Відео опубліковано на каналі «Надзвичайні новини. ICTV».

Борис Тодуров — всесвітньо відомий український кардіохірург, у липні цього року він провів унікальну операцію по імплантації механічного серця пацієнту з Харкова. Це перша в Україні подібна операція, яку здійснила група українських лікарів на чолі з доктором медичних наук, директором Київського міського центру серця («Інституту серця»), кардіохірургом Борисом Тодуровим.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+