Слухати

Пенсіонер з Дружківки позивається проти компанії "Вода Донбасу"

22 вересня 2016 - 11:47
Пенсіонер з Дружківки Валентин Березуцький подав позов до місцевого суду на компанію "Вода Донбасу"
Пенсіонер з Дружківки позивається проти компанії «Вода Донбасу» / Новини на Громадському радіо

Чоловік каже: з нього вимагають гроші за повірку водяного лічильника, а ця процедура має бути за рахунок водоканалу. Валентин Митрофанович переконаний: це пряме порушення Закону України «Про метрологію». Після звернення до НКРЕ (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики), яка в Україні встановлює тарифи, Валентин Березуцький отримав відповідь: повірка за рахунок підприємства.

vidpovid_pozyvachu_z_nkre.jpg

Відповідь позивачу // Громадське радіо
Відповідь позивачу
Громадське радіо

«Коли я у 2015 році повірив лічильник, заплатив гроші, 140 грн, мої права порушили, порушили цей закон. Я звернувся до суду. Я хочу свої права відстояти і для своїх споживачів також. Я писав як громадянин, потім як голова комісії з житлово-комунальних питань при громадській раді, відповіді були цинічними: якщо Ви не згодні, ідіть до суду. Я прийшов», — говорить позивач Валентин Березуцький.

pozyvach_valentyn_berezuckyy_u_druzhkivskomu_sudi.jpg

Позивач Валентин Березуцький у Дружківському суді // Громадське радіо
Позивач Валентин Березуцький у Дружківському суді
Громадське радіо

У суді інтереси Торецького ВУВКГ (саме таку назву має  Дружківський міський водоканал)  і компанії «Вода Донбасу» представляв Олександр Бобров. Юрист не зміг пояснити деякі складові у тарифі. Нині у Дружківці 1 кубометр води коштує 18.45. У ньому закладені 2,15 — інші витрати, понад 6 грн — витрати на збут. При цьому каже, що в Україні вже є подібна судова практика з цього питання. Повірка лічильника має бути в тарифі. Усі документи було відправлено до НКРЕ, але там нові тарифи для компанії «Вода Донбасу» не затвердили.

«Вимоги ці не обгрунтовані. Є судова практика по таких справах. Наприклад, це рішення Верховного Суду України по Криворізькому водоканалу. Там чітко вказано: якщо повірки немає у тарифі, то підприємство не несе відповідальності за це.Компанія «Вода Донбасу» направила до НКРЕ документи, щоб до тарифу була  закладена повірка лічильника. Але наразі НКРЕ це в тариф не заклала», — говорить Олександр Бобров.

oleksandr_bobrov_-_yuryst_toreckogo_vuvkg.jpg

Олександр Бобров - юрист ТОрецького ВУВКГ // Громадське радіо
Олександр Бобров — юрист ТОрецького ВУВКГ
Громадське радіо

На засідання суду викликали також свідків, які говорили, що платять теж за повірку лічильника водоканалу, у противному випадку ця комунальна організація вважає лічильник неповіреним і виставляє людям рахунки за кількістю прописаних осіб.

Врешті, у суді Валентин Березуцький вимагав від водоканалу повернути йому 140 грн за повірку лічильника і заплатити 2000 грн моральної шкоди. Суддя Світлана Рогозіна оголосила перерву до 11 жовтня.

Наталя Поколенко з Донеччини для “Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+