Слухати

В "гумконвоях" ми спостерігали речі, які не є гуманітарними — Слободян

22 вересня 2016 - 11:09
З 06.25 до 07.20 22 вересня через пункти пропуску «Донецьк» (РФ) та «Матвєєв Курган» (РФ) на в’їзд в Україну прослідувало дві колони «гумконвою» у складі 69 автомобілів
В «гумконвоях» ми спостерігали речі, які не є гуманітарними — Слободян / Новини на Громадському радіо

Про це повідомив прес-секретар Держприкордонслужби Олег Слободян.

 Він зазначив, що особливістю 56-го «гумконвою» можна вважати невідповідність зазначеного у ноті МЗС РФ характеру вантажу:

«Оскільки, окрім заявлених товарів, в’їхали вантажівки з книгами (1 а/м), меблями (1 а/м) та сантехнікою (1 а/м), а також кількості транспортних засобів (заявлено – 60, в’їхало – 69)», — написав Олег Слободян.

За його словами, українська міжвідомча група вкотре мага змогу здійснити лише візуальне спостереження без виконання контрольних функцій.

У коментарі Громадському радіо Олег Слободян пояснив, що за встановленим порядком, Росія має повідомити скільки машин буде у складі гуманітарного конвою і які саме речі будуть провозитись. 

Цю ноту МЗС РФ надсилає МЗС України, а звідти вона направляється у прикордонне відомство.

Щодо можливості провезення зброї у гумконвої Олег Слободян зазначив:

«Ми не можемо стверджувати, що її там немає, так само як і стверджувати, що вона там була».

Щодо провезення речей, які не є гуманітарними, то раніше вони практично в кожному гумконвої:

«Ми спостерігали автозапчастини, колеса до вантажних автомобілів, каски в одному випадку і бронежилети. тобто багато було випадків, коли ми спостерігали речі, які не є гуманітарними», — сказав Олег Слободян.

 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+