Слухати

Чи платити переселенцям податок на зруйноване житло? Коментар юриста

23 вересня 2016 - 14:56
30 вересня завершується термін, за який громадяни України мають сплатити податок на нерухомість
Чи платити переселенцям податок на зруйноване житло? Коментар юриста / Новини на Громадському радіо

Збір увели зі змінами до Податкового кодексу, які набули чинності 1 липня 2016 року. Його сплачують фізособи протягом 60 днів. Отже, термін його сплати завершується 30 вересня.

Згідно із законодавством України, збір мають сплачувати усі громадяни, враховуючи тих, чиє житло залишилось на непідконтрольній державі території. Податок стягують із власників квартир, площа яких перевищує 60 кв м, і будинків площею понад 120 кв м, пише gazeta.ua.

За українськими законами вимушено переміщені особи можуть не сплачувати податок, якщо їхнє майно пошкоджене або зруйноване.

«До нас звертаються люди із цього питання. Воно містить три складових: оплата комунальних послуг, компенсація за пошкоджене або зруйноване майно і, власне, податок на житло, яке залишилося на окупованій території. Сьогодні жодна із цих проблем не врегульована належним чином. Питання конкретного податку залишається актуальним зараз тому, що 2016 року звітують за сплату податків за 2015 рік. Сьогодні, громадяни, які мають нерухомість на тимчасово непідконтрольній території України, також й у Криму, не звільнені від оплати податку за нерухомість. Хоча фактично вони не користуються цим майном. Не зрозуміло, за що вони мають платити», — прокоментувала Ольга Коришко, юрист організації «Крим SOS».

«Стосовно пошкодженого або втраченого майна, за яке, за законодавством, громадяни можуть податок не сплачувати, виникає інше питання. Дуже складно факт пошкодження підтвердити, адже немає законної процедури, як це зробити. Часто це роблять, фотографуючи пошкоджену нерухомість. Потім беруть у місцевих органах державної влади довідку про те, що майно пошкоджене. Але на нашій території ці документи не визнають, бо видані незаконними органами. Наших органів державної влади там немає. Тобто єдиний можливий варіант — через суд підтверджувати пошкодженість нерухомості. Ця процедура також складна і має багато своїх нюансів, пов’язаних із невизнанням державою документів з тимчасово окупованих територій», — додала юрист.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+