Слухати

Хрещатик в огні: 75 років тому НКВС підірвав низку будинків на Хрещатику / Новини на Громадському радіо

Хрещатик в огні: 75 років тому НКВС підірвав низку будинків на Хрещатику

23 вересня 2016 - 14:45
23 вересня, напередодні річниці, з 19.00 години на розі Хрещатика та Прорізної пройде акція вшанування пам’яті загиблих киян

У вересні 1941 за вказівкою НКВС таємно заміновали будинки в центрі Києва, які масово підрвали після вступу до Києва німецьких військ.

Нищення столиці розпочалося 24 вересня з вибуху на розі Хрещатика та Прорізної, що зруйнував один із найкращих будинків Києва — роботи архітектора Городецького. Невдовзі така ж доля спіткала весь центр міста. 

Про акцію в ефірі «Громадського Радіо» розповів співкооридинатор руху «Простір свободи» Тарас Шамайда:

«Сьогодні громадські активісти, історики, небайдужі кияни зберуться на розі Хрещатика і Прорізної, де 75 років тому вибухнув перший з цих сотень будинків, знищених більшовицьким режимом в 1941 році, щоб вшанувати пам’ять, згадати про центр міста, якого після 1941 року не існувало і не існуватиме».

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+